Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

kupuje xboxsa jestem zielony w sprawach dualbios itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić sobie xboxsa nawet wyczaiłem fajną oferte. Xboxs z tej oferty posiada:

- 40GB HDD Barracuda

-Przeróbka Chip (wydaje mi się, że lepsze niż soft) do tego ma ręczne przełączniki do "wyłącza przeróbke, przełacza się pomiędzy biosami, tryb protected/unprotected" rozumiem, że wyłączenie przeróbki po to by grać online ale te przełączanie między biosami i protected/unprotected ? Nic z tego nie rozumiem, jak by ktoś mógł mi w paru zdaniach wyjaśnić do czego to służy to byłbym wdzięczny.

Ogólnie to przeróbka nazywa się Xecuter (chyba będzie ok) Następne moje pytania są następujące, czy mogę na xboxsie korzystaj z internetu ? tzn. przeglądarka, jest sposób na granie online na piracie ? Czy mogą sobie wgrać xcmb (czy coś takiego, chodzi o to takie ładne menu gdzie wybiera się gry z dysku ogląda filmy, obrazy itp.) więc czy mogę to wgrać z płyty bez problemu ?

allah.gif allah.gif allah.gif 69599149.jpg rockwoot.gif
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze to zły dział, lepiej by było gdybyś założył temat w dziale ze sprzętem. Ale zostawmy to jak jest, najwyżej moderator jakowyś przeniesie :D

 

A więc tak przełączenie włączenia i wyłączenia chipa na chwilę obecną nie jest potrzebne bowiem na xboxie1 nie da się już grać online, przynajmniej oficjalnie. Dlatego lepiej mieć tego chipa zawsze włączonego.

 

Co do przeglądania internetu, taa, da się, ale to jest bardziej sztuka dla sztuki. Czyli da się, ale nie licz, że to jest wygodne.

 

Co do XBMC : to jest standard prawie w każdym przerobionym xboxie, jak go nie masz zawsze możesz dograć, tutoriale są na forach od cholery, installer Gangst3ra również go ma.

 

Z twoim stanem wiedzy zostawiłbym bawienie się biosami itp, wiedz tyle, że ten xbox to dobra oferta, najwyżej poproś gościa żeby ci dograł XBMC jako główny dashboard (czyli program który uruchamia się po włączeniu konsoli) i będziesz miał wszystko z głowy.

 

A teraz zamiast pisać bezsensowne tematy na które odpowiedź już ktoś napisał proponuje zapoznać się z tymi poradnikami naszych użytkowników:

http://xboxarcade.pl/viewtopic.php?t=1048

Tu masz konkrety odnośnie grania 'nieoficjalnego' przez sieć:

http://xboxarcade.pl/viewtopic.php?t=667

Pozdrawiam :D

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko posiadam już PS3 i tą konsole traktuje jako "główną" dlatego chcę kupić xboxsa możliwie jak najtaniej po to by odświeżyć, niektóre stare tytuły, w które niegdyś grało się całymi nocami. Z tego co się orientuje to gry zajmują średnio 3gb więc spokojnie upchne co trzeba :D

Teraz kolejne pytanie: Czy na każdej przeróbce zmienię dashboard'a, wgram emulatory i inne programy ?

 

PS: kupili mi tamtego xboxsa : / teraz mogę się podzielić z wami linkiem http://allegro.pl/konsola-xbox-classic-przerobiona-jak-nowa-hdd-i2005940251.html

allah.gif allah.gif allah.gif 69599149.jpg rockwoot.gif
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba go mieć. Ja mam wolny 250GB, ale pod SATA :D. A w konsoli mam 160GB i kilka GB wolnego.

 

Gry zajmują od 2 do 4GB. Rzadko powyżej 4GB. Aczkolwiek takie Shenmue 2 waży 5GB, RalliSport Challenge 2 waży 6GB.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bywa, ja mam w konsoli dysk 80gb i jest okej, w sumie gdybym chciał wszystkie moje gry zgrać potrzebowałbym do niej dysku 1tb :D

Trzymanie wszystkich gier to bezsens. Ale trzymanie gier, które często odpalasz ułatwia życie (czyt wersja dla leni, z włącznikiem w pilocie to już w ogóle:P).

 

 

 

to w sumie czym różni się przeróbka chipem od softmod ? (przepraszam, że tak pytam w każdym poście ale wyleciało mi z głowy) i normalnie moge na softmodzie nagrywać gry na dysk ?

Normalnie możesz to samo co na normalnej przeróbce, ale ja polecam jednak normalnego chipa. Mniej gimnastyki w przypadku zmiany dysku. I przy okazji nie ma opcji że przypadkiem skasujesz coś z dysku co ma zależność od przeróbki (skasuj = konsola nieprzerobiona).
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem to czyli coś jak w psp z tą przeróbką :D przeróbka znajduje się na dysku na po jego zmianie trzeba ją wgrywać od nowa porostu. Z tego co się orientuje to każda konsola jest przerabialna (raczej jej wersja) w ogóle jakie dyski siedzą w tym xboxsie ?

allah.gif allah.gif allah.gif 69599149.jpg rockwoot.gif
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przeróbce hard BIOS siedzi na kości chipa, w przypadku softmodu tego się nie stosuje głównie dlatego, że nie ma chipu. Więc siłą rzeczy BIOS musi być ładowany z dysku twardego. Jak wsadzisz nowy dysk to siłą rzeczy ten BIOS nie zostanie załadowany. Więc Ci napisze gangsta lub ktoś inny bo oni się lepiej na tym znają.

 

Oryginalne dyski w Xboksach to były zwykłe dyski twarde o pojemności 8GB lub 10GB sformatowane do 8GB. Dyski twarde ATA, zasilanie MOLEX. System plików FATX. Partycje C,E oraz partycje cache X, Y i Z. Wszystkie dyski były blokowane i działały tylko na konkretnym modelu konsoli. Oczywiście po przeróbce blokadę można zdjąć. Twardziele od takich marek jak Seagate czy WD. 5400RPM. UDMA4

 

To jest po prostu zwykły dysk twardy 3.5 cala pod ATA z zasilaniem MOLEX. Dowolny od komputera pasuje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są adaptery ATA/SATA to USB 2.0. Ja prywatnie Tobie bym polecał jednak tradycyjną przeróbkę. Jak nie umiesz sam lutować to zleć to komuś, ale będziesz miał spokojną głowę że się nic nie spierniczy. A chipy nadal są chyba jeszcze do nabycia na allegro. Acz głównie alladin.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytania z pierwszego posta:

protected/unprotected to znaczy zabezpieczenie przed zmianą biosu na chipie.

Bank1/2 to banki na których znajdują się biosy.

Co do przeglądarki to kicha jest troche, bo niby jest jedna przeglądarka ale jej obsługa na padzie jest mało wygodna i ogółem przeglądarka jest stara i wiele nowych stron poprawnie nie wyświetli :D

 

Na każdej przeróbce zrobisz to samo tylko masz mniejsze możliwości np. na softmodzie nie wymienisz tak po prostu dysku, bo jak pisałeś trzeba ponownie bawić się w przeróbke...

 

Co do chipów to te alladiny to nic nie warte gówno lepie dać komuś do przerobienia metodą TSOP Flash (takie same możliwość jak chip tylko bez niego) i masz spokój na lata bez obaw, że np. chip zacznie szwankować :E

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, na Xboksa jest dostępna raptem jedna przeglądarka, która wymaga jeszcze dopracowania. Mógł w sumie ktoś przeportować jakąś lekką przeglądarkę (FF odpada, bo on lekki akurat nie jest:P) z PC. KIt, na Dreamcasta z tego co pamiętam były conajmniej dwie przeglądarki w tym jedna od Segi. Tam był z kolei inny problem.

 

Na hardcore'a możesz odpalić jedną z dystrybucji Linuksa i odpalić Operę czy FF. Ale IMO to za dużo kombinowania. Lepiej sobie zakupić netbooka i uzyskasz lepszy efekt niż przy takich zabawach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem osobiście FF1 na linuxie, distro xdsl, i jako tako dało się przeglądać internet, nawet z tego co pamiętam grałem w grę we flaszu, Free Kick Fusion :D źle nie było, dokupienie przejściówki usb, klawiatura, mysza i jazda :E

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na zwykłym emulatorze, pcsxbox chodził w płynnych 60fpsach :D Takie odpalanie emulatora przez system operacyjny to taka sztuka dla sztuki bardziej :E Da się, ale cudów nie można się spodziewać :) ja ze swojej strony w ekstremalnym przypadku odpaliłem wirtualny pulpit z peceta z windowsem XP na xdslu i pisałem na gg i xfire z kumplami :)

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na zwykłym emulatorze, pcsxbox chodził w płynnych 60fpsach :)

Ta gra w ogóle w oryginale chodziła w 60 FPS'ach?

 

Takie odpalanie emulatora przez system operacyjny to taka sztuka dla sztuki bardziej :)

Ja poszedłem o krok dalej i na Xboksie napisałem recenzję gry 25 to life :D. Potem tylko wrzuciłem na PC by dodać polskie znaki i opublikować :E. To były czasy.

 

Mi się bardziej opłaca net na PC, bo i tak nie umiem na tym XDSLU ani zainstalować modemu 3G ani modemu ADSL, więc PC i tak musiał chodzić i udostępniać net co było bezsensem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra w ogóle w oryginale chodziła w 60 FPS'ach?

oryginał nie, ale gra na emulatorze tak. Było to po prostu mega płynne i zwiekszało przyjemność z rozgrywki :D

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończcie z tym offtopem :D bo będę zmuszony usuwać posty...

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam to znowu ja :P torche czasu minęło ale wkońcu zakupiłem sobie xboxsa (żebyście mieli jasny obraz oto on: http://allegro.pl/xbox-80-gb-pad-z-usb-20-gier-i2041272063.html) i tak wszystko śmiga cacy tylko nie wiem jak zgrać gierki z płyty na dysk : / koleś jakoś to zrobił bo pozgrywał przed wysyłką, no a na meile nie odpowiada to pytam tutaj.

 

ehh widze że tego linka już się nie odpali to wkleje całą aukcje bo nie chce mi się wybierać najważniejszych informacji

 

Witam na sprzedaż mam konsolę XBOX...

 

Konsola jest używana, bardzo zadbana, posiada czarne logo XBOX które jest o wiele bardziej pasuje do obudowy niż fabryczne zielone (naniesiona czarna połyskująca farba pozwala się w nim przejrzeć),konsola zawsze czyszczona w środku (żadnego kurzu), sprawna w 100% .

 

Chip Alladin XT+

 

konsola jest przeobniona chipem Alladin XT+ i posiada Bios EvoX , który pozwala na odpalanie emulatorów kopi zapasowych gier , wymianę dysku na większy i inne w sposób nie powodujący kłopotów jak przy softmodzie - w którym wystarczy, że skasujesz plik z systemu i masz kłopoty , tutaj możesz kasować, kopiować wgrywać na dysk co tylko chcesz.

 

Dysk 80 GB

 

zadowoli każdego , zmieści się na nim wiele filmów w divx , xvid i rmvb czy mp4 , oraz gry. Jeżeli taka pojemność nie zadowala ciebie można wymienić go bez problemu na dysk większej pojemności od PC.

Na dysku znajduję się ok. 20 gier:

Metal Gear Solid, Silent Hill 2 i 4, Hallo 2, Doom 3 R., PES 5 + patch, GTA: San Andreas, Far Cry, itd.

 

Napęd DVD LG GDR-8163B

 

oryginalny napęd był na wykończeniu (słabo już czytał), dlatego wprawiłem mu czytnik na PC-towski DVD LG GDR-8163B z (sprawdziłem w programie do testowania napędów i wyniki odczytu były bardzo ładne), Po sflashowaniu czytnika konsola łyka go jak oryginalny w pełni kompatybilny napęd, czyta wszystko : oryginalne gry, kopie zapasowe , płyty CD, DVD – oprócz płyt DL jednak , z tego co czytałem na płytach DL było kilka oryginalnych gier , jednak to nie problem bo większość ludzi używa do nagrywania płyt DVD + lub DVD– (płytki DL są rzadko kupowane) Tak jak pisałem czytnik jest w bardzo dobrym stanie.

 

Zmodyfikowany oryginalny pad

 

jest on używany i w 100% sprawny (nie dawaj się naciągać na podróbki za 9,90 , miałem kiedyś i rozsypał się jeden z analogów po ok. tygodniu grania), posiada on dwa bardzo przydatne mody :

1. Włącznik konsoli –

jest umieszczony z tyłu pada (co powoduje że nie wyłączysz konsoli przez przypadek) , nie musisz już leżąc na kanapie wstawać i restartować konsoli gdy chcesz zmienić grę.

2. Port USB –

możesz w łatwy sposób dodawać gry , aplikacje, bądź oglądać filmy z podłączonego prosto pada czytnika kart (wsadzisz do czytnika zwykłą kartę SD 2GB, podłączysz do pada i gotowe) , czytnik bez karty dodaję gratis do pada.

 

FTP

 

możesz podłączyć xboxa w prosty sposób do PC tym samym uzyskać dostęp do całego dysku konsoli, kopiować , przenosić co chcemy.

Oczywiście kabel ten dodaje do zestawu.

 

XBMC

 

zainstalowałem jeden z najnowszych dashbordów, system ten zmienia Xbox w kombajn multimedialny , nie będę się rozpisywał i wymieniał co potrafi bo długo by wymieniać dodam tylko wycinek z Wikipedia

 

allah.gif allah.gif allah.gif 69599149.jpg rockwoot.gif
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.