Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

NOWA obudowa xboxa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od paru tygodni obrabiałałem katowałem wierciłem obudowę della by dostosować ją do Xboxa, stworzyłem specjalny tunel do wyciągu ciepła z radiatorów, dałem nowy wiatrak, wyprowadziłem wszystkie możliwe wyjścia xboxa component composite coaxial itd. Moje dwutygodniowe starania stworzyły Media Center z prawdziwego zdarzenia xd

 

Dołączona grafika

 

później zrobię wszystkie zdjęcia jak będę mieć farbę do pomalowania tylnego panelu :)

 

zapraszam do zadawania pytań i komentowania :E

 

PS. Gangst3r, a tak się bałeś że kiepsko mi idzie wiercenie dziur :)

 

 

UPLOAD

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pierwsze próby xboxa w nowej obudowie [szkielecie]. podparty kalkulatorem z braku wiatraka :E

 

 

Dołączona grafika

 

zamknięta obudowa [szkielet] bez wiataraka xbox nie wytrzyma 30 minut !!

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

trzeba zobaczyć jak się będzie świecić :E

 

Dołączona grafika

 

xbox już zmontowany i gotowy do działania. Widać ten tunel do odprowadzania ciepłego powietrza [ to miedziane]. Wyszedł jak wyszedł bo cały czas było coś zmieniane, dlatego tak jest polutowany. W przyszłości zrobię nowy :)

 

Dołączona grafika

 

tył mojego Media centera. Będzie on pomalowany na srebrno a na wiatrak będzie założona drobna kratka

 

Dołączona grafika

 

A tak poradziłem sobie z zamontowanie napędu i dysku

 

Dołączona grafika

 

otwarta obudowa widać że taśma jest za krótka, ale jak już się minimalnie opuści obudowę to można wsadzić w gniazdo.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

opis gniazd tylnego panela

 

Mam nadzieje że wam się podoba ;) :E ;)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wstawić więcej fotek

później zrobię wszystkie zdjęcia jak będę mieć farbę do pomalowania tylnego panelu

drugie primo to musze jeszcze dotrzeć chłodzenie :)

 

masz jakieś fotki "z produkcji"

nie mam tak zbytnio ale później będe mógł wrzucić zdjęcia z wnętrza konsoli

 

co to jest za model obudowy

DELL Optiplex GX240 SFF

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuje ten przycisk na niej, który nie jest w standardzie :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego PadPorty masz z tyłu

z przodu nie ma na tyle miejsca niestety

 

A i może upchnął byś jeszcze gdzieś w nim router wi-fi bez obudowy ?

 

 

też o tym myślałem ale póki co brak funduszy :)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w miejsce napedu FDD możesz troszke podciąć i dać wyświetlacz LCD z niebieskim podwietleniem, tylko zbierac fundusze i pakować.

do lcd potrzebny jest chip chyba, albo zaprogramuje sobie procka

 

Życzę powodzenia w dalszej rozbudowie ;)

dzięki :) myśle że jeszcze dojdzie do tego odbiornik IR i ewentualnie router bo jak się zrobi takie świecidełko to to też zabardzo nie będzie wyglądać :)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pie#%&le z deszczu pod rynnę :D w sobotę schajcowałem zasilacz, wczoraj kupiłem cześci przylutowałem zrobiłem kategoryczny błąd nie zasłaniając warystorów rurką termokurczliwą i znowu go spaliłem przypadkowo robiąc zwarcie [ale efektywnie]. Dobra rada: jak w oryginalne były rurki termokurczliwe to na zamiennikach też maja być ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! i później znowu do sklepu :lol2:

 

 

 

Sory po 24 puszczają nerwy trochę :lol2:

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na back panel, myślę, że może lepiej, iż tego nie ruszał :(

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze na środek konsoli to zastanawiam się czemu nie dałeś chociaż jednego portu od pada na bok obudowy, albo naprzód tam gdzie masz podwójne USB

wiem co widać na zdjęciach, ale w rzeczywistości nie ma nigdzie miejsca

 

Patrząc na back panel, myślę, że może lepiej, iż tego nie ruszał :(

spokojnie wszystko mam pod kontrolą a to dowód ;D

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na wiatrak będzie siateczka taka, ale póki co nie mam jej gdzie znaleźć a z allegro nie zamawiam jej

 

Dołączona grafika

 

a teraz takie o

Przed:

 

Dołączona grafika

 

Po:

 

 

Dołączona grafika

 

Sory za kiepską jakość zdjęć i dzięki za range :D

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale nie raz rzucałem ciężkim słowami jak lan nie działał albo w ogóle się nie włączał nie mówiąc już o spalonym zasilaczu dwarazy który dwa razy naprawiłem.

Tylko dokupię odbiornik IR i mam tutaj do was pytanie czy muszę mieć pilot od zestawu czy może być od telewizora z syganałem RC5, RC6 lub innym ?

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie jak zaprogramujesz układ, ale np wsad od XERC, z którego korzystam działa z każdym pilotem, bo ma możliwość zaprogramowania przycisku do włączania/wyłączania :(

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślałem nad tym coś w stylu 360, ale nie zabardzo to widzę, póki co narazie mam pauze w przeróbce, trzeba nazbierać kasę na nową stacje lutowniczą :lol2:

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś zabudować coś takiego:

 

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/62/65/83/1762658343

 

Miałbyś i radiowego pada i sloty na karty pamięci :lol2:

 

-----

 

Może i coś takiego:

 

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/71/11/70/1771117019

 

Klawiaturę i myszkę spokojnie byś podłączył :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne pomysły, też takie miałem tylko daj mi je żebym mógł je zrealizować... kasa :)

:lol2:

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się może kiedyś za to zabiorę tylko musze skompletować części i sprzęt :E ale od dawna o tym myślałem xd

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gangst3r, jak chcesz się za to brać to musisz najpierw zaplanować chłodzenie bo xbox padnie mówiąć w skrócie i rozmieszenie napędu[chyba że zrobisz bez napędu] i dysku, żeby u mnie się obudowa zamknęła, musiałem skrócić 4 żeberka od cpu [do rowni z radiatorem gpu]

także plany to podstawa, Good Luck :E

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że będę wsadzał w tą samą obudowę co Ty :E

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że będę wsadzał w tą samą obudowę co Ty xd

wiem że nie :E ale mówię Ci podstawy, chyba że zroboisz coś w stylu HDPC wiatraki na gpu, cpu dysk 2,5" , no dvd, zew zasilacz, wireless pad

xd

 

Dołączona grafika

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.