Skocz do zawartości

• Reklama
  • Xbox Live

Witamy na forum XboxArcade!

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do serwisu i jego możliwości. Rejestracja na naszym forum pozwoli Ci na możliwość prowadzenia dyskusji, wymianie plików, wysyłania prywatnych wiadomości do naszych użytkowników i wiele więcej!

Close

Zmień widoczność %s Hello Guest

Zapraszamy wszystkich gości do rejestracji na forum XboxArcade.pl

Oferujemy dostęp do najlepszych poradników w sieci oraz ukrytych for, gdzie znajdziecie przydatne pliki, fachową pomoc związaną z konsolą, możliwość zdobywania achievementów, dostęp do shoutboxa, wzięcie udziału w super konkursach oraz wiele innych!

Nie zwlekaj i dołącz do Nas już dziś!

(Informacja widoczna tylko dla użytkowników niezarejestrowanych)

Rejestrując się w serwisie akceptujecie pliki coockies (ciasteczka), które będą zamieszczane na waszym urządzeniu.

Więcej o tych działaniach znajdziecie w Polityce Prywatności.

Informacja XboxArcade

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana HDD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Atr3ju

Atr3ju

Nowy

• Arcade User
  • 8 postów
  • Lubię grać w:Platformówki
  • Xbox:v1.0
  • Xbox 360:Brak

Napisano 29 grudzień 2017 - 21:09

Podobno gdy ma się chip to wymiana na inny hdd jest banalnie prosta, zgodze się z tym ale nie u mnie, niestety.

Konsola ma chip xecuter2, próbowałem już na 3 różnych autoinstallerach zrobić tak jak mi polecają czyli na uruchomionej konsoli włożyć płytę z autoinstallerem, następnie po uruchomieniu zmienić taśmę do nowego hdd. Wybieram formatowanie i jest różnie, w jednym programie hdd się formatuje C E a na X już zwiecha, na innym formatuje się cały ale po wyborze instalacji nic się nie dzieje, tak jakby hdd nadal nie miał partycji. HDD 80 GB ATA jak i drugi HDD 250 GB z przejściówką na SATA zachowują się podobnie.

Próbowałem przed formatowaniem blokować już HDD później go odblokować, to nic nie daje. Na jednej stronie pisze że po wymianie na nowy HDD należy uruchomić konsolę z autoinstallerem który rzekomo ma się sam zbootować ale jak ma się zbootować skoro nie ma systemu więc pokazuję się tylko komunikat z błędem 07.

Ta konsola zeżarła mi już tyle nerwów że szkoda gadać. W najgorszym przypadku konsola zostanie sprzedana a szkoda bo to model 1.0 a że troszkę zbieram konsol to lubię mieć jakiś szczególny egzemplarz konsoli.

• 0

2Avix.png

Gangst3r

Gangst3r

Naczelny Admin

• Administrator

• 4230 postów
  • Lubię grać w:Przygodowe
  • Xbox:v1.1
  • Dashboard:UnleashX
  • Xbox 360:Slim
  • :Gangst3r PL
  • :Gangst3rPOL
  • :Gangst3r

Napisano 30 grudzień 2017 - 19:52

Witam
Włóż płytę i podłącz dysk. Odpal konsole z autoistalatorem najlepiej bazujący na dashu evolutionx. Dysk musi być odblokowany. Uruchamiasz konsole i ma wypalić format i instalacja.
  • 1

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.

Martinex

Martinex

Retro gamer

• Arcade User
  • 657 postów
  • Lubię grać w:Bijatyki
  • Xbox:v1.6
  • Dashboard:XBMC
  • :dreamercaster
  • :Martinex2017
  • Gadu-Gadu:7078626

Napisano 01 styczeń 2018 - 10:29

Dysk musi być chyba ustawiony zworką na cable select.

• 1

Atr3ju

Atr3ju

Nowy

• Arcade User
  • 8 postów
  • Lubię grać w:Platformówki
  • Xbox:v1.0
  • Xbox 360:Brak

Napisano 01 styczeń 2018 - 13:02

Udało mi się zainstalować dasha, nie pamiętam czy HDD miał zworkę na master czy slave czy cable select, sprawdzę to nastepnym razem. Najważniejszym powodem było to napęd nie chciał zobaczyć płyty przy pierwszym uruchomieniu. Szkoda że o tym nikt nie napisał że nawet gdy napęd nie zbootuje za pierwszym razem i pokaże się np. błąd 13 to kolejna próba otwarcia i zamknięcia napędu nic nie pomoże. Konsola musi zbootować napęd na pierwszym razem po uruchomieniu konsoli inaczej nic z tego. Więc uruchamiałem konsole ze 50 razy aż napęd załapał za pierwszym razem :D

• 0

2Avix.png

Martinex

Martinex

Retro gamer

• Arcade User
  • 657 postów
  • Lubię grać w:Bijatyki
  • Xbox:v1.6
  • Dashboard:XBMC
  • :dreamercaster
  • :Martinex2017
  • Gadu-Gadu:7078626

Napisano 01 styczeń 2018 - 18:28

Bo musi polecieć boot z dvd, jak konsola zrezygnuje z bootowania dvd, bo odwołuje się do hdd, który nie jest gotowy do czegokolwiek i zwraca błąd.

• 0

Gangst3r

Gangst3r

Naczelny Admin

• Administrator

• 4230 postów
  • Lubię grać w:Przygodowe
  • Xbox:v1.1
  • Dashboard:UnleashX
  • :Gangst3r PL
  • :Gangst3rPOL
  • :Gangst3r

Napisano 01 styczeń 2018 - 18:30

Pisałem wyżej, że konsola musi odpalić z autoinstalatora. Najszybciej i najłatwiej uruchamia się ten bazujący na EvolutionX. Najczęściej problemem ze startem konsoli z płyty jest słaby napęd już z wyeksploatowanym laserem.

• 1

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.

iras

iras

Starszy gracz

• Arcade User
  • 161 postów
  • Xbox:v1.4

Napisano 02 styczeń 2018 - 16:42

Dokładnie, słaby laser dlatego rozwiązaniem jest nagrać na cd lub na dvd, plus albo minus wolno i testować. Czasami pomaga postawienie konsoli na boku, obrócenie.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych