Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Xbox Classic - początek i wiele pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mój pierwszy post i na wstępie chce napisać że nigdy wcześniej nie miałem żadnego Xboxa. Jestem zatwardziałym graczem niebieskich od wielu wielu lat a do kupna Xboxa skusiło mnie kilka drobnostek, np. gra Halo, jeden retro jutuber, chęć spróbowania jak się gra na tym najlepszym padzie na świecie, chęć pozyskania samej wiedzy na temat Xboxa i wiele wiele innych rzeczy. Próbowałem już pytać na konkurencyjnym forum Xboxów ale tam nikt nie odpowiedział i dział świeżaków jest denerwujący. Poczytałem już kilka tematów na forum i niej więcej wiem kilka rzeczy ale to nadal za mało. Przechodzimy do pytań.

 

1. Mój Xbox to wersja 1.0 z tego co widać, mam się cieszyć, płakać czy jak ? podobno najlepsza wersja pod względem możliwości.

 

2Avj8.jpg

 

2. DVD-Rom nie wiem czy działa, nawet nie wiem czy moge to jakoś sprawdzić. Wystarczy że wrzuce do napędu DVD jakieś mp3 i konsola zobaczy płytę ? Odtwarza mp3 ten XBMC ? Musze wiedzieć czy laser jest sprawny ponieważ ma już 15 lat.

 

3. Skoro wersja 1.0 to jak wygląda wymiana na inny napęd ? A może zwykła wymiana lasera ? ponieważ widze na allegro same lasery do napędów. Jaki jest najprostszy sposób na wymianę napędu ?

 

4. HDD jest chyba oryginalny 10 GB z Seagate, zaopatrzyłem się już tą przejściówkę 

 

2Avk2.jpg

 

która podobno działa z Xboxem ?

 

5. Nie chce mi się bawić z flashowaniem biosa aby wrzucić większy hdd niż 137 GB więc zaopatrzę się w 120 GB który mi w zupełności wystarczy. Czy dysk 2,5 cala jest lepszą opcją niż 3,5 cala ? Mniejszy pobór prądu i mniejszy ciężar to te atuty które przemawiają za 2,5 cala. 

 

6. Coś czytałem że nie wszystkie dyski mogą działać z Xboxem (mowa o producentach), mogę się oczywiście mylić, jakich dysków unikać ? Jeśli żadnych to wybiorę jakikolwiek.

 

7. Jeśli po wymianie na nowy hdd coś przy instalacji na nowym dysku zrobie nie tak to po wpięciu starego hdd wszystko wróci do poprzedniego stanu ? Chce wiedzieć czy jeśli podepnę ten starszy hdd to nadal będę miał to co obecnie ?

 

8. Co dokładnie zrobić z tym kodem blokady hdd ? Wszedłem w Avalanch i tam jest podany kod blokady. Zrobiłem zdjęcie aby mieć to na przyszłość. Przyda mi się ten kod w późniejszym czasie ?

 

2Avm9.jpg

 

9. Jak kupię nowy dysk to jak go przygotować ? mam go sformatować całego FAT32 ? a może usunąć wszystkie partycje i tak zostawić ?

 

10. Konsola ma chip ale nic nie wiem na jego temat. Do tego jest taki mały panel.

 

2AvmX.jpg

 

2Avn8.jpg

 

Chip enable to już wiem po co jest, Flash Protect chyba też, ale nie zamierzam nic flashować. Natomiast Bank 1 2 po co to ? Ten czwarty suwak to od ledów jest.

 

11. Nie trzyma daty i czasu, moge ten kondensator zwyczajnie urwać, wyrwać delikatnie ? Widziałem na filmiku na jutubie że koleś normalnie go wyrwał i nic, konsola normalnie działa. Pod samym kondensatorem patrzyłem i nie ma nic wylanego. Może dla zabezpieczenie przez wylaniem lepiej go wyrwać ? Kondensator to C7G10 ?

 

12. Kabel mam z BigBena, jest wporządku ale widać delikatny grysik jak na komponencie (przynajmniej ja widziałem u siebie) więc zamierzam wlutować mu sync strippera i do tego rezystor 180 Ohm. Narazie nie wiem czy to poprawi jakość obrazu, mam tak w swoim kablu do ps1 i jestem z tego zadowolony dlatego chce zapytać czy ktoś ma takiego sync strippera wlutowanego wraz z tym rezystorem i ogólnie zniweluje to ten delikatny grysik ?

 

2Avp1.jpg

 

13. Konsola ma NTSC zmieniony jakimś programem którego teraz nie pamiętam. Czy po instalacji nowego systemu na nowy hdd konsola będzie wyświetlać NTSC czy PAL ? Coś tam wyczytałem że to jest zapisane w eepromie czyli rozumiem że to już zostanie na NTSC tak ?

 

14. Udało mi się wrzucić pierwszą grę, usunąć poprzednią. Nie używałem do tego żadnego programu do rozpakowywania obrazów iso np. ten Qwix ? Zwyczajnie wrzuciłem przez router do foldera games folder Halo a w nim pliki z plikiem xbe. Więc nie potrzebuje do wrzucania żadnych tego typu programów jak Qwix ? Iso może rozpakowuje sam Winrar więc chyba to mi starczy tak ?

 

15. Poczytałem też troszkę o tym USB, podobno transfer daje w granicach 1,5 Mb/s (160 KB/s) więc lipa, ale doczytałem też że USB 1.1 może dać transfer rzędu 12 Mb/s więc jakieś 1 MB/s i to jest wystarczające porównując do transferu przez LAN rzędu 2,5 - 3 MB/s. Konsola może uzyskać taki szybki transfer na USB 1.1 ?

 

16. Co do partycji X Y Z, rozumiem że one się same tworzą i system sam dopasowuje ich rozmiar ? Nic na nich nie można usuwać bo tam są zainstalowane gry i plik wymiany pamięci jak w windowsie tak ?

 

17. Jaki najprostszy system wybrać ? Mam zwyczajnie wrzucić nowy hdd, wrzucić płyte z wypalonym systemem (czy jak to się zwie dashbord ?) co się zwie auto-installer ? Nie chce mieć żadnych emulatorów bo mi to nie potrzebne, wole jakiś system który zwyczajnie uruchomi każdą grę i pokaże mi temp. procka i tego typu rzeczy, zajmowane miejsce systemu też może być jak najmniejsze bo nie potrzebuje mieć kombajnu multimedialnego.

 

18. Jak zainstaluje system nowy to jak wrzucać i gdzie te programy typu xbmc czy eksplorator plików czy dvd2xbox, gry do games a programy ? i jak je podlinkować aby były widoczne w menu głównym gdy konsola się załącza ?

 

19. Ktoś tu pisał o wymianie gumki w napędzie na krótszą aby tacka otwierała się za każdym razem, krótsza gumka nie pęka po jakimś czasie ?

 

20. Jakie są ważne skróty klawiszowe na padzie ? Narazie udało mi się wyczaić powrót z każdego miejsca (gra, program) do głównego menu czyli lewy trigger + prawy trigger + back + czarny button.

 

Więcej pytań w późniejszym czasie  :D

 

Dzięki bardzo za wszelaką pomoc.

LQhG4rW.png.663e208e1155af1a998c1a7ef47db429.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. XBMC większość popularnych formatów audio, wideo i kilka formatów plików graficznych.

3. Raczej pasuje napęd z dowolnej konsoli Xbox. Wymiarowo powinien pasować, złacza są te same. Po odpowiednich przeróbkach można też zastosować napęd z PC. W Xboksie po przeróbce z napędu za bardzo się nie korzysta.

5. Raczej nie ma różnicy, 3.5" będą raczej tańsze.

6. Działa dowolny dysk pod ATA o pojemności nie mniejszej niż 8GB. Dyski SATA będą działać z odpowiednim adapterem (dysk musi być bodajże jako cable select ustawiony).

7. Jeśli nie sformatujesz go to będzie działał bez zmian.

9. Xbox operuje na formacie FATX (także na kartach pamięci jest używany ten format i w X360 chyba też z wykluczeniem zewnętrznych pamięci), musisz pobrać autoinstaller, wypalić, do konsoli podłączyć nowy dysk i odpalić ten autoinstaller z płyty. Na nim masz narzędzia do formatowania i wgrywania dashboardu, aplikacji czy emulatorów. Program sformatuje dysk do FATX i utworzy wszystkie wymagane partycje (w sumie 5 partycji).

10. Chip ma dwa na bios z przełącznikiem miedzy nimi oraz blokadę nadpisu banku. Jak uwalisz jeden bios to możesz przełączyć się na drugi, także przy pracującej konsoli.

13. Będzie w NTSC, większość TV łyknie ten sygnał, a kabel RGB ogarnie obraz i na starszych odbiornikach. Sygnał wideo można zmienić Enigma's Video Select.

14. Gry muszą być wrzucane luzem jako katalog, nie jako obrazy ISO. Obrazy ISO musisz wypakować np. aplikacją ultraiso.

15. USB 1.1 wspiera maksymalnie 12Mb/s co daje 1MB z groszami na sekundę. Transfer jest za wolny do czegokolwiek niz obsługa klawiatury, myszy lub kopiowania bardzo małych plików. Transfer po LAN to stabilne 100Mb/s co daje 12.8MB/s, 12 razy szybciej i wygodniej. W praktyce jeszcze szybciej, bo musisz jeszcze te pliki zgrać na pedrive'a. Xbox też nie obsługuje wszystkich pendrive'ów. Czyta tez tylko format FAT32 i FATX.

16. To są partycje cache dla gier i oprogramowania. Każda waży po 749MB, tam się nic nie zapisuje, gry mogą je nadpisywać wg. uznania. Przyśpiesza to loadingi w grach, gdyż gry część danych kopiują na jedną z tych partycji.

17. UnleashX bez obsługi multimediów lub XBMC z obsługa multimediów., Autoinstaller to zestaw instalacyjny oprogramowania dla Xboksa, zawierający narzędzia także do instalacji nowego HDD w konsoli.

18. Zależy od danej konfiguracji ścieżek w programie, można je konfigurować pod siebie. Domyślnie gry wrzuca się do /E/Games lub /E/gry i podobnego katalogu na partycjach F i G jeśli zostały one utworzone.G występuje na dużo większych dyskach twardych.

20. W zasadzie jedyny. Niektóre przeróbki umożliwiają uruchomienie konsoli z wyłaczoną przeróbką, wystarczyło uruchomić konsolę ejectem. Był to myk dla Xbox Live. Serwis nie działa, przydatność żadna. Ponadto konsola z odblokowanym dyskiem i brakiem msdasha z automatu wypluje błąd.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś dopiero wypaliłem sobie autoinstaller od Mastera V2 lite. Napęd mam sprawny w konsoli (odtwarza bez zarwania filmy DVD) ale sesje płyty widzi 1 na 6 razy więc ciężko ale myślę że zdołam coś tym zdziałać.

 

Konsola ma chip xecuter 2.6 (https://www.shop01media.com/en/Mod-Chips-xbox/Xecuter-26-CE-xbox-mod-chip-1Mb-flash), flashbios jest w wersji 3.0.3, podpinam nowy dysk bez partycji i uruchamiam konsole. Wypluwa błąd że nie może załadować dashborda, płyte z autoinstallerem wrzucam do napędu i nic się nie dzieje. Konsola nie reaguje ani razu, nawet kiedy napęd złapie sesje płyty dvd to nic się nie dzieje na ekranie. Na padzie nic nie mogę zrobić.

 

Jak się za to zabrać ?

LQhG4rW.png.663e208e1155af1a998c1a7ef47db429.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę nagrywaj w formacie UDF/ISO (koniecznie bez Joiliet) w Nero i płyta powinna wystartować przy sprawnym laserze. W innym przypadku wymień czytnik. Wystarczy podmiana na inny model z konsoli.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.