Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Dwa Xboxy niewiadomego pochodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post chiałbym najpierw Serdecznie Wszystkich powitać!

 

Stałem się posiadaczem 2 szt konsoli xbox.

 

Obie posiadają jakieś płytki pod napędem.

 

Pierwsza konsola zgłasza się jako Xecuter2 i posiada płytkę, która jest zasłonięta od góry jakby taśmą termoprzewodzącą, a wszystkie elementy ma chyba od spodu. Wychodzą od niej kable i idą na tył konsoli, gdzie przyczepiona jest druga płytka z 3 przełącznikami dip-switch (takie jak kiedyś były na starych płytach od PC, a obecnie zastąpione są zworkami). Dodatkowo ma wyprowadzony 1xChinch z tyłu obudowy, domyślam się,że to Coaxial do dzwięku 5.1 ?

W jakimś sofcie, chyba BiosInfo odczytałem, że to wersja 1.1, ale nie wiem czy soft jest w stanie wykryć poprawnie wersje konsoli.

 

Druga konsola zgłasza się logiem EvoX, pod napędem widać płytkę, na której scalakach napisano AMD. oraz DUO x2

Nie wiem jaka to wersja, ale chętnie się dowiem jej SN to: 609342433805 / data 2003-09-20

 

Chciałbym wyczyścić dyski twarde, ogólnie doprowadzić je do stanu fabrycznego (od strony programowej oczywiście).

Zaktualizować biosy jeśli będzie taka potrzeba (jak sprawdzić jakie biosy posiadam?)

Zainstalować najnowsze dashboardy i wogóle co tam potrzeba.

Jeszcze przed czyszczeniem chciałbym zgrać obrazy gier z dysku xboxa jeśli jest taka możliwość.

Posiadam też około 10 gier na oryginalnych płytach. Fajnie by było jakby napędy nadal je czytały, chociaż to nie jest konieczność, bo mogę wgrywać obrazy na dysk przez FTP (o tym sobie poczytam później).

 

Odnośnie napędów, to w jednym jest napęd Phillips, który robi tylko kupę szumu i nic nie czyta, w drugim jest napęd Samsung, w którym czasem zacina się tacka i po tym dostaje czerwony ring wokół przycisku eject. Restart Xboxa naprawia problem.

 

Liczę na znalezienie pomocy na tym forum, bo na poprzednim mój wątek został przeniesiony do kosza (chyba miałem za dużo pytań na jeden raz jak na świerzaka)

Dziękuję i pozdrawiam

Adam aka sect0r

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyczyścić dyski twarde, ogólnie doprowadzić je do stanu fabrycznego (od strony programowej oczywiście).

 

to tylko dash musisz wrzucić- wywalić tamten, wrzuć nowy

 

 

Zaktualizować biosy jeśli będzie taka potrzeba (jak sprawdzić jakie biosy posiadam?)

Jak chcesz go do stanu fabrycznego doprowadzić to spróbuj może odłączyć te mod-chipy jak nie są na stałe przylutowane, bo może oryginalny bios jest

 

 

Jeszcze przed czyszczeniem chciałbym zgrać obrazy gier z dysku xboxa jeśli jest taka możliwość.

 

Można je zgrać przez FTP

 

 

Fajnie by było jakby napędy nadal je czytały, chociaż to nie jest konieczność

 

 

Odnośnie napędów, to w jednym jest napęd Phillips, który robi tylko kupę szumu i nic nie czyta, w drugim jest napęd Samsung, w którym czasem zacina się tacka i po tym dostaje czerwony ring wokół przycisku eject

 

Rozkręć je i spróbuj wyczysćić, w tym od samsunga to wymień gumkę od tacki i do tego wyczyść soczewki laserów wałęczkiem nasączony spirytusem, ale tylko trochę żeby były wilgotne, a nie kapało :)

 

Pozdrawiam

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli zakładając, że mam w jednym DuoX  ver 2 (Bios: Unknown), a w drugim Xecuter 2.2 (bios x2 4978.03), oba xboxy są w wersji 1.1 (tak przynajmniej twierdzi soft).
Chciałbym z 2 zrobić jednego w 100% sprawnego, drugi do kartonu i na dawce w razie awarii.
Czy jest jakaś różnica w tych przeróbkach dla zwykłego gracza ?
Oba się odpalają, w jednym jest dysk 200gb, chciałbym, aby xbox widział jego pełną pojemność.
Jeszcze co mnie dziwi, jeden (duox) w AUDIO wyświetla że jest w stanie wyświetlić tylko Dolby Surround, natomiast ten drugi (xecuter) z wyciągniętym chinchem na zewnątrz obudowy zgłasza gotowość odtworzenia Dolby Surround, Dolby Digital, oraz DTS.


Jakiego dasha wrzucic, (XBMC zainstaluje jako program do wyboru w dash, bo w tej chwili jest Evolution X V+3935 i w sumie nawet mi się podoba), ale że dysk pójdzie do gruntownego czyszczania, a ja się kompletnie nie znam na wersjach przeróbek, biosów, czy dashboardów liczę na podpowiedź z waszej strony.
Edytowane przez sect0r
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zwykłego gracza nie będzie różnicy której konsoli użyjesz. Radziłbym jednak wykorzystać egzemplarz z DuoX2 (łatwiej będzie zaktualizować BIOS).

 

Jeśli chcesz zachować gry, skopiuj je przez FTP.

 

Następnie wypal na DVD auto-installer HeXEn, użyj opcji flashowania, wybierz BIOS 512kB X2 5035 F+G.

 

Potem wybierz opcję przygotowania nowego dysku dla konsoli z przeróbką TSOP/chip. Dysk zostanie sformatowany (wyczyszczony) przez UnleashX, następnie odpali się Xbpartitioner. Podświetlasz partycję w dolnej tabelce i naciskasz A tak długo aż osiągnie maksymalny rozmiar (ok. 170GB przy dysku 200GB). Wciskasz Start i Y, później 2x Back. Dalej zostaną skopiowane pliki dashboardu (MS Dash, UnleashX, Evox). Z menu auto-installera możesz dograć jeszcze XBMC (które warto później zaktualizować przez FTP) i wybrać dashboard startowy. 

 

Aby opcje DTS, Dolby Digital były dostępne musisz użyć kabla AV z wyjściem optycznym lub coaxial. W konsoli z gniazdem cinch, odpowiednie piny zostały złączone na płycie głównej.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem się do FTP, chciałbym zgrać te gry z HDD konsoli.

Partycje w TotacComander to:

C,D,E,F,G,X,Y,Z

 

Gry znalazłem w F:/Games, każda gra ma swój katalog, czy wystarczy że skopiuje tylko te katalogi z mnóstwem plików ? (tak przy okazji, czy konsola czyta też obrazy iso wrzucone bezpośrednio na hdd, jeśli takowe są dla xboxa?)

 

Druga sprawa, czy autoinstaller heXEn wyczyści mi wszystkie partycje ze śmieci, czy mam coś usunąć przed instalacją ?

 

I ostatnie pytanie, czy jak się mocno postaram to znajde wszystkie "obrazy" w sieci ? Czy raczej na xboxa większość linków już jest nieaktywna ?
Bo mnie krew zalewa jak to tak wolno idzie... Jest około 15 gier do zgrania przez FTP.

Dysku niemam możliowości podłączenia bezpośrednio, bo mam tylko Sata w PC

 

EDIT:

Jeszcze dwa pytania, co to znaczy że pad jest S-ka, albo balon ? Jakie pady i gdzie polecacie kupić ?

Posiadam tylko kabel 3x chinch do xboxa, gdzie można kupić kabel component ? Chyba że są kable umożliwiające jeszcze lepszą jakość obrazu. 

Edytowane przez sect0r
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystraczy skopiować folder, natomist samych obrazów nie odczyta- trzeba je rozpakować. Co do obrazów gier to jest jedna zasada: Jak coś zostało wrzucone do internetu to już nie zginie. Zawsze można kupić przejściówkę ATA -> SATA. ja za swoją dałem 30 zł i działa ;)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad S:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/Xbox-s-controller.jpg#ActualImage

Pad "Balon" : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/Xbox-Duke-Controller.jpg

 

Który lepszy pod względem wygody? Wg mnie S, ale "Balon" dla dużych rąk też jest dobry. Kwestia gustu. Który jest bardziej wytrzymały? Mam dwie Ski działają idealnie, balon psuł się i psuł... Koleś od którego go kupiłem prawdopodobnie upuścił go ze znacznej wysokości kilka razy, bo ścieżki popękały. Próbowałem podratować lutownicą, ale na próżno, kwestia czasu jak tylko usterka wróciła ;) 

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox odpala obrazy ISO, jednak procedura jest trochę skomplikowana. Postaram się to kiedyś opisać.

 

Jeśli wybierzesz opcje przygotowania nowego dysku, to HeXEn sformatuje cały dysk, wszystko zostanie wyczyszczone a następnie zostaną zainstalowane podstawowe dashboardy.

 

Wszystkie gry można znaleźć w Internecie. Jednak ceny oryginałów nie są obecnie wysokie, 5-20zł.

 

Pady polecam tylko oryginalne (używki). Zamienniki mają krótkie kable i są słabej jakości.

 

Kabel component jest dostępny na Allegro (niestety chiński, lepszych możesz poszukać na Ebay). Component zapewnia najlepszą możliwą do  uzyskania jakość obrazu. Po podłączeniu kabla component należy przestawić konsolę na region NTSC (odpowiedni program znajdziesz na HeXEnie) oraz włączyć w ustawieniach tryby 480p i 720p.

Edytowane przez MrMajst3r

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry można znaleźć w Internecie. Jednak ceny oryginałów nie są obecnie wysokie, 5-20zł.

 

Chyba nie liczysz wysyłki i masz na myśli te nieco powszechniejsze gry ;) . O gry poniżej 20zł ciężko, a typowe "rarytasy" na XBOXa są trudno dostępne (np. takiego Morrowinda nie ma na całym allegro), a i ceny wahają się w granicach 20-50zł, czasem nawet więcej. Choćby GTA San Andreas na allegro kosztuje 90zł :o .

 

Co do padów to osobiście mogę z czystym sumieniem polecić "S"ki. Ten którego obecnie używam (oryginał) nie raz mi spadł itd. a nigdy nic a nic mu się nie stało, nie ma pęknięć itd. Jedynie przy zakupie zwróć uwagę na stan analogów, szczególnie lewego. Mój pad ma lewą gałkę już nieco wyrobioną i czasem przy wyborze "w prawo" pad automatycznie po tym wybiera też "w lewo".

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli ceny popularnych gier, bez wysyłki.

Naturalnie, jest trochę rarytasów, które kosztują odpowiednio więcej :) Ale to nie temat o cenach gier...

 

P.S. Mam Morrowinda i GTA SA jeśli chciałbyś zakupić oryginał.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zwykłego gracza nie będzie różnicy której konsoli użyjesz. Radziłbym jednak wykorzystać egzemplarz z DuoX2 (łatwiej będzie zaktualizować BIOS).

 

Jeśli chcesz zachować gry, skopiuj je przez FTP.

 

Następnie wypal na DVD auto-installer HeXEn, użyj opcji flashowania, wybierz BIOS 512kB X2 5035 F+G.

 

Potem wybierz opcję przygotowania nowego dysku dla konsoli z przeróbką TSOP/chip. Dysk zostanie sformatowany (wyczyszczony) przez UnleashX, następnie odpali się Xbpartitioner. Podświetlasz partycję w dolnej tabelce i naciskasz A tak długo aż osiągnie maksymalny rozmiar (ok. 170GB przy dysku 200GB). Wciskasz Start i Y, później 2x Back. Dalej zostaną skopiowane pliki dashboardu (MS Dash, UnleashX, Evox). Z menu auto-installera możesz dograć jeszcze XBMC (które warto później zaktualizować przez FTP) i wybrać dashboard startowy. 

 

Aby opcje DTS, Dolby Digital były dostępne musisz użyć kabla AV z wyjściem optycznym lub coaxial. W konsoli z gniazdem cinch, odpowiednie piny zostały złączone na płycie głównej.

 

1.Hexen wykrył konsole jako 1.4, dodatkowo sprawdziłem płyte według tutoriala na xbox-scene, czy to zmienia procedure flashowania ? (Chip Duo X2) Nadal ma być BIOS 512kB X2 5035 F+G. ???

Bios wykryty przez flasher to: Evox M8 Plus...

Nie wiem czy brać bios 256 czy 512 i dodatkowo który wybrać.

EDIT. Poleciał  BIOS 512kB X2 5035 F+G, tylko niemam partycji G (miałem wybrać opcje z maksymalnym rozmiarem dysku/była jeszcze opcja ok. 120/60), czy wtedy nie powinienem wgrać biosu F ?

 

Drugi Xbox jest na 100% 1.1 i ma chip xecuter2, ale zgodnie z wczesniejszymi radami, daje sobie z nim spokój. 

 

2. Hexen pyta mnie o jakieś Passcode przy próbie zrobienia nowego dysku dla konsoli PAL, wejścia w Format, oraz w Hexen Tools, których nie znam...

Edit> AYBX

3. Napęd Samsung SDG-605 blokuje się tacka, co z tym zrobić, bo chyba czyszczenie gumki to w philipsie.

Edytowane przez sect0r
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli wybrałeś maksymalny rozmiar partycji F, to partycji G mieć nie będziesz. Przy dysku 160GB nie jest potrzebna.

2. Hasło AYBX.

3. Wymień gumkę i wyczyść koła pasowe. Philipsy nie mają żadnych dolegliwości z wysuwaniem się tacki.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.