Skocz do zawartości

• Reklama
  • Xbox Live

Witamy na forum XboxArcade!

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do serwisu i jego możliwości. Rejestracja na naszym forum pozwoli Ci na możliwość prowadzenia dyskusji, wymianie plików, wysyłania prywatnych wiadomości do naszych użytkowników i wiele więcej!

• renowacja okien, wymiana szyb w oknach, Szczecin, Świnoujście
  • Renowacja okien drewnianych, wymiana pakietów szybowych w oknach drewnianych, PCV oraz aluminiowych. Wysoka jakość usług.
    vglass.pl
    Close

Zmień widoczność %s Hello Guest

Zapraszamy wszystkich gości do rejestracji na forum XboxArcade.pl

Oferujemy dostęp do najlepszych poradników w sieci oraz ukrytych for, gdzie znajdziecie przydatne pliki, fachową pomoc związaną z konsolą, możliwość zdobywania achievementów, dostęp do shoutboxa, wzięcie udziału w super konkursach oraz wiele innych!

Nie zwlekaj i dołącz do Nas już dziś!

(Informacja widoczna tylko dla użytkowników niezarejestrowanych)

Rejestrując się w serwisie akceptujecie pliki coockies (ciasteczka), które będą zamieszczane na waszym urządzeniu.

Więcej o tych działaniach znajdziecie w Polityce Prywatności.

Informacja XboxArcade

Zdjęcie

Mobilny net w XBOXie po LANie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
    8 odpowiedzi w tym temacie

Quake96

Quake96

Początkujący

• Arcade User
    • 30 postów
    • Lubię grać w:Gry Akcji
    • Xbox:v1.6
    • Dashboard:UnleashX - NXE
    • Xbox 360:Brak
    • Gadu-Gadu:22094514

Napisano 26 marzec 2014 - 01:09

I tu was mam :D Ciekawe czy znajdzie się ktoś, kto mi to w końcu wyjaśni :P

Otóż mam lapka, a do niego wpięty modem 3G z PLAYa. Teraz chciałbym połączyć lapka z XBOXem po kablu Ethernetowym, udostęniając jednocześnie internet, tak abym mógł z niego korzystać również w konsoli. Próbowałem kiedyś takich "gimnastyk" między dwoma pecetami, ale nawet to mi nie szło :E

PS: Do takiego połączenia wystarczy zwykły kabel Ethernet czy Crossowany? I ile może kosztować metr takiego i takiego kabla?

Użytkownik Quake96 edytował ten post 26 marzec 2014 - 01:11

• 0

MCL

MCL

Boss Internetu

• Moderator

• 1540 postów
    • Lubię grać w:RPG
    • Dashboard:XBMC
    • Xbox 360:Slim
    • Dashboard:Najnowszy :E
    • :mclPL 92
    • Gadu-Gadu:3198348
    • AQQ:stan

Napisano 26 marzec 2014 - 01:36

Kabel crossowany. U mnie razem z zarobieniem swego czasu brali złotówke za metr. 

Jeśli chcesz udostępnić net to najpierw wejdz w połączenia sieciowe. właściwości na modemie, zakładka udostępnianie i "zezwalaj innym użytkownikom  na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera". Teraz karta sieciowa (upewnij się że masz stery do niej. Raz mi się zdarzyło kombinować godzinę z ustawieniami a okazało się że windows mi sypnął jakimiś lewymi sterownikami które za ciul nie współpracują z kartą) powinna mieć adres sieciowy 192.168.0.1 i maskę 255.255.255.0 Żeby się upewnić prawy klik na niej i właściwości. Dwuklik na protokole internetowym tcp/ip w wersji 4 i sprawdzamy czy się zgadza.

Teraz Xbox. W dashboardzie (unx, microsoftowy, evox, xbmc, byle jaki bo każdy z tego co wiem nadpisuje ustawienia w systemie tudzież wymusza na konsoli używanie własnych ustawień) ustawiamy na pobieranie adresu przez DHCP i to wszystko. Net w konsoli, konsola podpięta, można przesyłać pliki przez FTP, sprawdzać neta i grać przez xlink kai. 

Powinno zadziałać bez problemu

• 1
    Spoiler

Quake96

Quake96

Początkujący

• Arcade User
    • 30 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 17:32

No właśnie coś nie bangla. Kabel crossowany mam, komputer widzi połączenie sieciowe (sieć niezidentyfikowana), ustawiłem wszystko tak jak kazałeś. Z tym, że udostępniłem dowolny folder w kompie, a konsola nic nie widzi przez FTP (UnleashX), a przy próbie wyszukania folderów FTP w XBMC wywala mi, że nie można nawiązać połączenia sieciowego. Może mi ktoś opisać co i jak z tym FTP i netem? Chce sobie wymieniać pliki między kompem a xboxem + mieć internet w konsoli (np. pobieranie pogody w XBMC itd. itd.)

EDIT: OOOOKEJ :D W końcu zaczęło działać. Poklikałem trochę w UnleashX na "Obecny adres IP" czy jakoś tak i nagle zaskoczyło :P Net w konsoli śmiga, bo XBMC wyczytuje info o pogodzie :P

EDIT 2: Dalej mam problem z FTP :/

Ustawienia w UnleashX:

Obecny IP: 0.0.0.0
    Typ: DHCP
    Adresy IP: 192.168.0.2
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Bramka: 192.168.0.1
    DNS 1: 192.168.0.1

Serwer FTP:

Enable: Yes
    Uzytkownik: xbox
    Haslo: xbox
    Port: 21
    Max. liczba uzytkownikow: 3
    Dopuszczaj anonimowych: No
    Min. port dla PASV: 1024

Max. port dla PASV: 65536

Komputer (TCP/IPv4):

Adres IP: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0
    Brama domyślna: <pusto>

Użyj następujących adresów serwerów DNS:

Preferowany serwer DNS: <pusto>
    Alternatywny serwer DNS: <pusto>

Próbuję łączyć się przez FTP programem "WebDrive".

Jego ustawienia:

Name: xbox

Site adress/URL: 192.168.0.2

Server type: FTP

Drive: X:
    Username: xbox

Password: xbox

Co robię źle? Chcę móc kopiować pliki z komputera na XBOXa (przez konsolę) i z XBOXa na komputer (przez PC).

EDIT 4: Pogoda w XBMC też działa tylko, gdy ustawię statyczne IP 192.168.0.2 . Jak wybieram DHCP, albo takie jak w Dashboardzie, to nic nie działa :/

EDIT 5 :OD: : Obecnie ustawione mam wszystko jak wyżej, tylko mam wszędzie ustawione statyczne IP 192.168.0.5 . Net działa zarówno w XBMC (pogoda), Jak i UnleashX (sprawdzałem aktualność dasha)

Użytkownik Quake96 edytował ten post 26 marzec 2014 - 18:28

• 0

MCL

MCL

Boss Internetu

• Moderator

• 1540 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 19:33

a FTP? Do połączenia FTP w telefonie jak i na kompie mam total commandera. Najlepszy program ever. I jeśli chcesz by xbox widział folder udostępniony tak xbox jak i pecet muszą być w tej samej grupie roboczej. 

• 1
    Spoiler

Quake96

Quake96

Początkujący

• Arcade User
    • 30 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 21:30

No właśnie na statycznym IP działa wszystko oprócz FTP. Przypomnę tylko, że połączenie między XBOXem a PC jest bezpośrednie.

IP Komputera: 192.168.0.1
    IP XBOXa: 192.168.0.5

Z tego co widzę w XBMC to konsola jest w WORKGROUP, tak samo jak PC.

Sprawdzę tego total commandera, może zadziała.

EDIT: MCL Jesteś moim mistrzem :OD: . Total Commander od razu wyłapał XBOXa i wreszcie mam to czego chciałem! :D Masz u mnie browara za szybką pomoc :P

Jeszcze tylko jakbyś mi powiedział jak dodać lokalizację sieciową do XBMC (np. udostępniony dysk PC), to będę mega wdzięczny ;) W XBMC przy dodawaniu wyświetla mi błąd połączenia czy coś i tyle :/

Użytkownik Quake96 edytował ten post 26 marzec 2014 - 22:25

• 0

MCL

MCL

Boss Internetu

• Moderator

• 1540 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 23:02

Ja robię tak: najpierw robię nowego uzytkownika na kompie, np xbox i haslo xbox. Potem udostępniam dany folder dając temu użytkownikowi wszystkie uprawnienia odczytu/zapisu, poza nim też adminowi. Na xboxie łącze się z PCtem (ważne by wywalić firewall, bo będzie blokować. niektóre Firewalle nawet ustawione w tryb "przepuszczaj wszystko" blokowały dostęp) używając tych danych i to w sumie wszystko :D

• 1
    Spoiler

Quake96

Quake96

Początkujący

• Arcade User
    • 30 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 23:17

Nie no ja nowego usera nie zamierzam robić :P

Tylko jak mam ustawić tam w XBMC? Bo mam tam podać adres FTP, czyli IP kompa, to wiem. Potem jest jeszcze coś podobnego, a potem login i hasło. Ten login i hasło to do konta na kompie czy to do FTP (domyślne xbox xbox) ?

• 0

MCL

MCL

Boss Internetu

• Moderator

• 1540 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 23:56

w Menedżerze plików/dodawaniu nowego folderu ze źródłem do gier/filmów etc masz opcję smb://. wejdź tam i powinieneś widzieć nazwę swojego kompa, wejdź tam. Jak zapyta o hasło i login to podaj z nowego usera.

A nowy user robisz dlatego, że czasem SMB się wykrzacza nawet jak logujesz się jako gość. Dlatego zawsze dla pewności w Windowsie mam uzytkownika xbox z haslem xbox zeby nigdy nie wykrzaczało podczas próby podłączenia. 

Jeśli nie masz to radzę uaktualnić XBMC :D

• 1
    Spoiler

Quake96

Quake96

Początkujący

• Arcade User
    • 30 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 00:13

Dobra, wiem gdzie robiłem błąd :E Przy wybieraniu źródła dawałem FTP zamiast SMB. Teraz już wszystko działa jak należy :) Jeszcze raz wielkie dzięki :P

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych