Skocz do zawartości

• Reklama
  • Xbox Live

Witamy na forum XboxArcade!

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do serwisu i jego możliwości. Rejestracja na naszym forum pozwoli Ci na możliwość prowadzenia dyskusji, wymianie plików, wysyłania prywatnych wiadomości do naszych użytkowników i wiele więcej!

• szaliki klubowe producent
  • Nasze szaliki klubowe są dziane, dwustronne,. Nie powinny.
    efanshop.com
    Close

Zmień widoczność %s Hello Guest

Zapraszamy wszystkich gości do rejestracji na forum XboxArcade.pl

Oferujemy dostęp do najlepszych poradników w sieci oraz ukrytych for, gdzie znajdziecie przydatne pliki, fachową pomoc związaną z konsolą, możliwość zdobywania achievementów, dostęp do shoutboxa, wzięcie udziału w super konkursach oraz wiele innych!

Nie zwlekaj i dołącz do Nas już dziś!

(Informacja widoczna tylko dla użytkowników niezarejestrowanych)

Rejestrując się w serwisie akceptujecie pliki coockies (ciasteczka), które będą zamieszczane na waszym urządzeniu.

Więcej o tych działaniach znajdziecie w Polityce Prywatności.

Informacja XboxArcade

Poszukiwany newsman - chcesz pomóc w rozwoju Portalu XboxArcade?
    Odwiedź ten temat i zgłoś się do Nas!

Problem z zalogowaniem się do Portalu XboxArcade?

Dowiedz się jak łatwo możesz to naprawić.

:: Problem z logowaniem ::

Zdjęcie

Początkujący / zielony: Freestyle 3 i dodatki

Najlepsza odpowiedź Vice , 07 maj 2013 - 22:39

Rozumiem że mówimy o przerobionym Xboxie na RGH i dashboardzie FSD3.0...

Livebox jest Twoim 'routerem'. Po podłączeniu kabla internetowego do włączonego Xbox'a, FreestyleDash powinien pokazać Ci na dole przydzielone IP
    (jesli brak zakładek na górze i na dole, to kliknij prawego analoga).

Dema.. a raczej pełne wersje ( :P ) należy wypakować np. programem ISO2GOD, a następnie wrzucić przez FTP...

pobieramy więc klienta FTP - niech będzie to program FileZilla

1. instalujemy Filezille
    2. podajemy IP jakie pokazuje nam konsola - o czym pisałem wyżej
    3. user: xbox, hasło: xbox, port - (nie wpisujemy) lub piszemy- 21
    4. po prawej stronie wylistują się katalogi dysku Xbox'a, wypakowaną grę, czyli folder o dziwnej nazwie typu : 46D32CA3 nalezy 'przeciągnąć' do katalogu : GAMES lub
    hdd1/content/00000000000.....
    5. przesyłanie powinno trwać około 10minut, później możemy zamknąć Filezille i... już.
    ewentualnie w FSD w zakładce ustawienia należy 'zeskanować gry', czyli wydać polecenie odświeżenia listy naszych tytułów, mówiąc krótko - dodać to co właśnie przesyłaliśmy... |

zdaję się to skomplikowane, w istocie jest to banalny schemat.

------

Skiny do dasha należy wrzucić w folder skins, wewnątrz katalogu z naszym dashboardem... niemniej jednak możliwości edycji podstawowego stylu są dosyć mocno rozbudowane, polecam pobawić się w ustawieniach.

------

Konsola z RGH raczej nie połączy się z Xbox Live, głównie po to by nie doszło do aktualizacji podstawowego dasha, czyli freeboot'a.
    Xlink Kai jest bezpłatną i bezpieczną alternatywą, niemniej jednak w przypadku tej przeróbki ciężko szukać tych 'niebezpiecznych' ewentualności...
    Zmiana jest hardware'owa, powrót do stanu pierwotnego - mało prawdopodobny, a połączenie takiego Xboxa z XBL (mimo wszystko) skutkuje natychmiastowym oflagowaniem i banem (na konsolę). RGH to głownie offline granie i bicie achievementów które można wraz z profilem przenieść np. na pendrivie do fabrycznej konsoli - i tak aktualizować swoje osiągnięcia na serwerze Xbox Live.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
    6 odpowiedzi w tym temacie

piodes

piodes

Nowy

• Arcade User
    • 8 postów
    • Xbox:Brak
    • Xbox 360:Slim

Napisano 07 maj 2013 - 22:27

Jak w temacie jestem jeszcze zielony więc proszę o wyrozumiałość i nie krytykowanie jak gafę szczelę :)

Wiem jak kopiować gierki na hdd, ale mam pytanka:

1. Jak pobierać demka bo konsola widzi sieć lokalną a nie łączy się z serwerem Livebox - czy przez komputer z www ze sklepów idzie pobrać pliki iso gier demo?

2. Jak pobrać dodatki do konsoli do Freestyle 3 - szukałem ale marny ze mnie szperacz - skórki, wtyczki itp.

3. Czy bezpieczne jest używanie XLink Kal? I jak podejść do tematu - gdzie co i jak?

4. Zarejestrowałem się na JQE360.comw ustawieniach wpisałem usra i hasło ale jak z tego korzystać na konsoli?

Z góry dziękuję za podpowiedź i wyrozumiałość - wszystko robię dla syma ja już się starzeje mimo że zaczynałem od komputerów meritum potem spectrum czy Atari aż zaczeła się przygoda z PC 286 itd.

Wersja Dash: 3.0 Rev 58

Wersja jądra: 2.0.16203.0

Pozdrawiam wszystkich :)

• 0
    Xboxie na RGH i dashboard FSD3

Vice

Vice

• Arcade User
    • 1010 postów
    • Lubię grać w:Strzelaniny
    • Xbox:v1.2/1.3
    • :Vice T9X PL
    • :ViceT9X_PL

Napisano 07 maj 2013 - 22:39   Najlepsza odpowiedź

Rozumiem że mówimy o przerobionym Xboxie na RGH i dashboardzie FSD3.0...

Livebox jest Twoim 'routerem'. Po podłączeniu kabla internetowego do włączonego Xbox'a, FreestyleDash powinien pokazać Ci na dole przydzielone IP
    (jesli brak zakładek na górze i na dole, to kliknij prawego analoga).

Dema.. a raczej pełne wersje ( :P ) należy wypakować np. programem ISO2GOD, a następnie wrzucić przez FTP...

pobieramy więc klienta FTP - niech będzie to program FileZilla

1. instalujemy Filezille
    2. podajemy IP jakie pokazuje nam konsola - o czym pisałem wyżej
    3. user: xbox, hasło: xbox, port - (nie wpisujemy) lub piszemy- 21
    4. po prawej stronie wylistują się katalogi dysku Xbox'a, wypakowaną grę, czyli folder o dziwnej nazwie typu : 46D32CA3 nalezy 'przeciągnąć' do katalogu : GAMES lub
    hdd1/content/00000000000.....
    5. przesyłanie powinno trwać około 10minut, później możemy zamknąć Filezille i... już.
    ewentualnie w FSD w zakładce ustawienia należy 'zeskanować gry', czyli wydać polecenie odświeżenia listy naszych tytułów, mówiąc krótko - dodać to co właśnie przesyłaliśmy... |

zdaję się to skomplikowane, w istocie jest to banalny schemat.

------

Skiny do dasha należy wrzucić w folder skins, wewnątrz katalogu z naszym dashboardem... niemniej jednak możliwości edycji podstawowego stylu są dosyć mocno rozbudowane, polecam pobawić się w ustawieniach.

------

Konsola z RGH raczej nie połączy się z Xbox Live, głównie po to by nie doszło do aktualizacji podstawowego dasha, czyli freeboot'a.
    Xlink Kai jest bezpłatną i bezpieczną alternatywą, niemniej jednak w przypadku tej przeróbki ciężko szukać tych 'niebezpiecznych' ewentualności...
    Zmiana jest hardware'owa, powrót do stanu pierwotnego - mało prawdopodobny, a połączenie takiego Xboxa z XBL (mimo wszystko) skutkuje natychmiastowym oflagowaniem i banem (na konsolę). RGH to głownie offline granie i bicie achievementów które można wraz z profilem przenieść np. na pendrivie do fabrycznej konsoli - i tak aktualizować swoje osiągnięcia na serwerze Xbox Live.

• 0

piodes

piodes

Nowy

• Arcade User
    • 8 postów

Napisano 07 maj 2013 - 22:44

Ok - dzięki za sszybką odpowiedź - co nie co się dowiedziałem :)

Ja używam WS-FTP :)

Nie znałem tego programu ISO2GOD zaraz pobiorę.

Czemu pogoda nie dizała - tak z ciekawości?

I jaki punkt widzenia na inne moje pytania?

Tak chodzi o RGH :)

A czy demka idzie bezpośrednio ze stron pobrać?

Bo gry pełne z oryginału poprzegrywałem dzięki czemu nie muszę płytkami żaglować :)

Pozdrawiam.

• 0

Vice

Vice

• Arcade User
    • 1010 postów

Napisano 07 maj 2013 - 22:54

Edytowałem mój poprzedni post - nieco bardziej obszerna odpowiedź :)

Gry pobierane z sieci są w formacie ISO - sam plik obrazu trzeba przetworzyć do postaci którą konsola jest w stanie rozpoznać, czyli np. Games on Demand (GoD).
    Stąd właśnie ISO2GOD, prosta nazwa i czytelne funkcje.
    Dodajemy plik z obrazem, klikamy gdzie docelowo ma się Nam utworzyć folder z wypakowaną grą, oraz 'rebuild' - plik pomocniczy, który jest konieczny ale tylko na czas konwersji
    -nie wrzucamy go na konsolę, po ukończeniu wypakowywania obrazu, nowo powstały plik rebuild możemy usunąć.

ps
    Polecam Filezilla.

• 0

piodes

piodes

Nowy

• Arcade User
    • 8 postów

Napisano 07 maj 2013 - 23:01

Piękne dzięki za wiadomości - widzę że kolega posiada na ten temat dużą wiedzę :)

Nie zależy nam z synem kompletnie na graniu w sieci - zabawa z kincetem i granie we dwoje czasami wystarczą poza tym musi się on jeszcze uczyć :)

Więc jutro sprubuje zabawić się i podpiąć się do Xlink Kal.

Jeszcze raz spytam na czym polega i jak mogę na konsoli wykorzystać JQE360.com - założyłem tam wczoraj konto i podpiołem się na konsoli ale nie wiem jak na niej to sprawdzić :)

• 0

Vice

Vice

• Arcade User
    • 1010 postów

Napisano 07 maj 2013 - 23:12

Przy JQE, Freestyle Dash będzie pobierał okładki, screeny i opisy do gier które masz na dysku twardym - czasami gry te będą potrzebowały update
    (jeśli nie działa Nam np. jakieś DLC), JQE jest bazą która z poziomu samej konsoli pozwoli na pobranie i automatyczne dodanie dowolnego TU (title update).

Przyznam że u mnie okładki pobierały się automatycznie bez konfiguracji jqe360, jeśli natomiast będziesz miał problem z dodaniem apdejtu do jakiejś gry (choć podejrzewam że nawet nigdy nie będzie trzeba tego robić...), to istnieje strona : http://www.xbuc.net/

pobieramy zawsze najnowsze TU dla danej gry i możemy wrzucić ten plik również przez FTP - do folderu CACHE - i już mamy zaktualizowaną grę :)

ale...

Istnieje inny sposób na zarządzanie dodatkami i aktualizacjami do naszych gier: Xbox Content Manager, wymaga on banalnej konfiguracji Samba w ustawieniach konsoli.
    Na połowie polskich stron czytałem że dodatki to zmora RGH... tym czasem ja sobie poradziłem z tym narzędziem i przykładowe Gearsy 3 rozbudowałem o 4 różne dodatki... :)

pozdrawiam.

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został przeniesiony z forum:
    "Xbox 360Oprogramowanie"
    do:
    "Xbox 360Underground".

• 0

piodes

piodes

Nowy

• Arcade User
    • 8 postów

Napisano 07 maj 2013 - 23:43

Szkoda że nie mieszkasz koło mnie :) bym się uśmiechnął o pomoc :)

Wielkie, wielkie dzięki za informacje.

Pozdrawiam.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych