Skocz do zawartości

Witamy na forum XboxArcade!

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do serwisu i jego możliwości. Rejestracja na naszym forum pozwoli Ci na możliwość prowadzenia dyskusji, wymianie plików, wysyłania prywatnych wiadomości do naszych użytkowników i wiele więcej!

Close

Zmień widoczność %s Hello Guest

Zapraszamy wszystkich gości do rejestracji na forum XboxArcade.pl

Oferujemy dostęp do najlepszych poradników w sieci oraz ukrytych for, gdzie znajdziecie przydatne pliki, fachową pomoc związaną z konsolą, możliwość zdobywania achievementów, dostęp do shoutboxa, wzięcie udziału w super konkursach oraz wiele innych!

Nie zwlekaj i dołącz do Nas już dziś!

(Informacja widoczna tylko dla użytkowników niezarejestrowanych)

Rejestrując się w serwisie akceptujecie pliki coockies (ciasteczka), które będą zamieszczane na waszym urządzeniu.

Więcej o tych działaniach znajdziecie w Polityce Prywatności.

Informacja XboxArcade

Nowy styl Xbox Infinity już dostępny dla wszystkich!

Nowy szablon Xbox Infinity pojawił się na forum. Już teraz sprawdź jego możliwości!

Dołączona grafika

Styl na starcie został ustawiony jako domyślny. Jeśli chcesz zmienić go na inny skorzystaj z opcji zmień styl dostępnej w stopce forum lub skorzystaj z szybkiej opcji zmiany stylu - Xbox Infinity

Chcesz wypowiedzieć się na temat nowego szablonu? Zapraszamy do dyskusji - Xbox Infinity - nowy szablon na XboxArcade.pl

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.

Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Informacja XboxArcade

Zmień widoczność %s
Ważna informacja!

Premiera naszego nowego portalu XboxArcade już coraz bliżej!

A wraz z nim:

- świeży, nowoczesny wygląd

- możliwość zbierania punktów za aktywność i ich wymianę na prawdziwe gadżety

- system znajomych (zaproszenia, grupy, wiadomości, itp.)

- oraz wiele innych

Dołączona grafika

Informacja XboxArcade

Zdjęcie

Początkujący / zielony: Freestyle 3 i dodatki

Najlepsza odpowiedź Vice , 07 maj 2013 - 22:39

Rozumiem że mówimy o przerobionym Xboxie na RGH i dashboardzie FSD3.0...

Livebox jest Twoim 'routerem'. Po podłączeniu kabla internetowego do włączonego Xbox'a, FreestyleDash powinien pokazać Ci na dole przydzielone IP
(jesli brak zakładek na górze i na dole, to kliknij prawego analoga).

Dema.. a raczej pełne wersje ( :P ) należy wypakować np. programem ISO2GOD, a następnie wrzucić przez FTP...

pobieramy więc klienta FTP - niech będzie to program FileZilla

1. instalujemy Filezille
2. podajemy IP jakie pokazuje nam konsola - o czym pisałem wyżej
3. user: xbox, hasło: xbox, port - (nie wpisujemy) lub piszemy- 21
4. po prawej stronie wylistują się katalogi dysku Xbox'a, wypakowaną grę, czyli folder o dziwnej nazwie typu : 46D32CA3 nalezy 'przeciągnąć' do katalogu : GAMES lub
hdd1/content/00000000000.....
5. przesyłanie powinno trwać około 10minut, później możemy zamknąć Filezille i... już.
ewentualnie w FSD w zakładce ustawienia należy 'zeskanować gry', czyli wydać polecenie odświeżenia listy naszych tytułów, mówiąc krótko - dodać to co właśnie przesyłaliśmy... |

zdaję się to skomplikowane, w istocie jest to banalny schemat.

------

Skiny do dasha należy wrzucić w folder skins, wewnątrz katalogu z naszym dashboardem... niemniej jednak możliwości edycji podstawowego stylu są dosyć mocno rozbudowane, polecam pobawić się w ustawieniach.

------

Konsola z RGH raczej nie połączy się z Xbox Live, głównie po to by nie doszło do aktualizacji podstawowego dasha, czyli freeboot'a.
Xlink Kai jest bezpłatną i bezpieczną alternatywą, niemniej jednak w przypadku tej przeróbki ciężko szukać tych 'niebezpiecznych' ewentualności...
Zmiana jest hardware'owa, powrót do stanu pierwotnego - mało prawdopodobny, a połączenie takiego Xboxa z XBL (mimo wszystko) skutkuje natychmiastowym oflagowaniem i banem (na konsolę). RGH to głownie offline granie i bicie achievementów które można wraz z profilem przenieść np. na pendrivie do fabrycznej konsoli - i tak aktualizować swoje osiągnięcia na serwerze Xbox Live.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

piodes

piodes

Nowy

• Arcade User
  • 8 postów
  • Xbox:Brak
  • Xbox 360:Slim

Napisano 07 maj 2013 - 22:27

Jak w temacie jestem jeszcze zielony więc proszę o wyrozumiałość i nie krytykowanie jak gafę szczelę :)

Wiem jak kopiować gierki na hdd, ale mam pytanka:

1. Jak pobierać demka bo konsola widzi sieć lokalną a nie łączy się z serwerem Livebox - czy przez komputer z www ze sklepów idzie pobrać pliki iso gier demo?

2. Jak pobrać dodatki do konsoli do Freestyle 3 - szukałem ale marny ze mnie szperacz - skórki, wtyczki itp.

3. Czy bezpieczne jest używanie XLink Kal? I jak podejść do tematu - gdzie co i jak?

4. Zarejestrowałem się na JQE360.comw ustawieniach wpisałem usra i hasło ale jak z tego korzystać na konsoli?

Z góry dziękuję za podpowiedź i wyrozumiałość - wszystko robię dla syma ja już się starzeje mimo że zaczynałem od komputerów meritum potem spectrum czy Atari aż zaczeła się przygoda z PC 286 itd.

Wersja Dash: 3.0 Rev 58

Wersja jądra: 2.0.16203.0

Pozdrawiam wszystkich :)

• 0
Xboxie na RGH i dashboard FSD3

Vice

Vice

• Administrator

• 1005 postów
  • Lubię grać w:Strzelaniny
  • Xbox:v1.2/1.3
  • :Vice T9X PL
  • :ViceT9X_PL

Napisano 07 maj 2013 - 22:39   Najlepsza odpowiedź

Rozumiem że mówimy o przerobionym Xboxie na RGH i dashboardzie FSD3.0...

Livebox jest Twoim 'routerem'. Po podłączeniu kabla internetowego do włączonego Xbox'a, FreestyleDash powinien pokazać Ci na dole przydzielone IP
(jesli brak zakładek na górze i na dole, to kliknij prawego analoga).

Dema.. a raczej pełne wersje ( :P ) należy wypakować np. programem ISO2GOD, a następnie wrzucić przez FTP...

pobieramy więc klienta FTP - niech będzie to program FileZilla

1. instalujemy Filezille
2. podajemy IP jakie pokazuje nam konsola - o czym pisałem wyżej
3. user: xbox, hasło: xbox, port - (nie wpisujemy) lub piszemy- 21
4. po prawej stronie wylistują się katalogi dysku Xbox'a, wypakowaną grę, czyli folder o dziwnej nazwie typu : 46D32CA3 nalezy 'przeciągnąć' do katalogu : GAMES lub
hdd1/content/00000000000.....
5. przesyłanie powinno trwać około 10minut, później możemy zamknąć Filezille i... już.
ewentualnie w FSD w zakładce ustawienia należy 'zeskanować gry', czyli wydać polecenie odświeżenia listy naszych tytułów, mówiąc krótko - dodać to co właśnie przesyłaliśmy... |

zdaję się to skomplikowane, w istocie jest to banalny schemat.

------

Skiny do dasha należy wrzucić w folder skins, wewnątrz katalogu z naszym dashboardem... niemniej jednak możliwości edycji podstawowego stylu są dosyć mocno rozbudowane, polecam pobawić się w ustawieniach.

------

Konsola z RGH raczej nie połączy się z Xbox Live, głównie po to by nie doszło do aktualizacji podstawowego dasha, czyli freeboot'a.
Xlink Kai jest bezpłatną i bezpieczną alternatywą, niemniej jednak w przypadku tej przeróbki ciężko szukać tych 'niebezpiecznych' ewentualności...
Zmiana jest hardware'owa, powrót do stanu pierwotnego - mało prawdopodobny, a połączenie takiego Xboxa z XBL (mimo wszystko) skutkuje natychmiastowym oflagowaniem i banem (na konsolę). RGH to głownie offline granie i bicie achievementów które można wraz z profilem przenieść np. na pendrivie do fabrycznej konsoli - i tak aktualizować swoje osiągnięcia na serwerze Xbox Live.

• 0

Zzp8UCF.png?1612758.png

piodes

piodes

Nowy

• Arcade User
  • 8 postów

Napisano 07 maj 2013 - 22:44

Ok - dzięki za sszybką odpowiedź - co nie co się dowiedziałem :)

Ja używam WS-FTP :)

Nie znałem tego programu ISO2GOD zaraz pobiorę.

Czemu pogoda nie dizała - tak z ciekawości?

I jaki punkt widzenia na inne moje pytania?

Tak chodzi o RGH :)

A czy demka idzie bezpośrednio ze stron pobrać?

Bo gry pełne z oryginału poprzegrywałem dzięki czemu nie muszę płytkami żaglować :)

Pozdrawiam.

• 0

Vice

Vice

• Administrator

• 1005 postów

Napisano 07 maj 2013 - 22:54

Edytowałem mój poprzedni post - nieco bardziej obszerna odpowiedź :)

Gry pobierane z sieci są w formacie ISO - sam plik obrazu trzeba przetworzyć do postaci którą konsola jest w stanie rozpoznać, czyli np. Games on Demand (GoD).
Stąd właśnie ISO2GOD, prosta nazwa i czytelne funkcje.
Dodajemy plik z obrazem, klikamy gdzie docelowo ma się Nam utworzyć folder z wypakowaną grą, oraz 'rebuild' - plik pomocniczy, który jest konieczny ale tylko na czas konwersji
-nie wrzucamy go na konsolę, po ukończeniu wypakowywania obrazu, nowo powstały plik rebuild możemy usunąć.

ps
Polecam Filezilla.

• 0

Zzp8UCF.png?1612758.png

piodes

piodes

Nowy

• Arcade User
  • 8 postów

Napisano 07 maj 2013 - 23:01

Piękne dzięki za wiadomości - widzę że kolega posiada na ten temat dużą wiedzę :)

Nie zależy nam z synem kompletnie na graniu w sieci - zabawa z kincetem i granie we dwoje czasami wystarczą poza tym musi się on jeszcze uczyć :)

Więc jutro sprubuje zabawić się i podpiąć się do Xlink Kal.

Jeszcze raz spytam na czym polega i jak mogę na konsoli wykorzystać JQE360.com - założyłem tam wczoraj konto i podpiołem się na konsoli ale nie wiem jak na niej to sprawdzić :)

• 0

Vice

Vice

• Administrator

• 1005 postów

Napisano 07 maj 2013 - 23:12

Przy JQE, Freestyle Dash będzie pobierał okładki, screeny i opisy do gier które masz na dysku twardym - czasami gry te będą potrzebowały update
(jeśli nie działa Nam np. jakieś DLC), JQE jest bazą która z poziomu samej konsoli pozwoli na pobranie i automatyczne dodanie dowolnego TU (title update).

Przyznam że u mnie okładki pobierały się automatycznie bez konfiguracji jqe360, jeśli natomiast będziesz miał problem z dodaniem apdejtu do jakiejś gry (choć podejrzewam że nawet nigdy nie będzie trzeba tego robić...), to istnieje strona : http://www.xbuc.net/

pobieramy zawsze najnowsze TU dla danej gry i możemy wrzucić ten plik również przez FTP - do folderu CACHE - i już mamy zaktualizowaną grę :)

ale...

Istnieje inny sposób na zarządzanie dodatkami i aktualizacjami do naszych gier: Xbox Content Manager, wymaga on banalnej konfiguracji Samba w ustawieniach konsoli.
Na połowie polskich stron czytałem że dodatki to zmora RGH... tym czasem ja sobie poradziłem z tym narzędziem i przykładowe Gearsy 3 rozbudowałem o 4 różne dodatki... :)

pozdrawiam.

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został przeniesiony z forum:
"Xbox 360Oprogramowanie"
do:
"Xbox 360Underground".

• 0

Zzp8UCF.png?1612758.png

piodes

piodes

Nowy

• Arcade User
  • 8 postów

Napisano 07 maj 2013 - 23:43

Szkoda że nie mieszkasz koło mnie :) bym się uśmiechnął o pomoc :)

Wielkie, wielkie dzięki za informacje.

Pozdrawiam.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych