Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

PlayStation 4


bronx44

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę podedytuję nazwę :P

 

Jutro to będą obietnice i specyfikacja - po tej generacji wiem, że z obu NIC nie wyniknęło, a nawet wypadło znacznie gorzej niż u konkurencji.

PS3 do tej pory kuleje pod kątem idiotycznie napisanego softu, do tego całą generację wisiało nad nim brzemie skomplikowanego CPU..i gorzsze multiplatformy.

 

Ja mam nadzieję, że tym razem Sony wyda całą konsolę.. a nie półprodukt z opcją wiecznej poprawki (swoją drogą to samo można napisać o RRoD i x360..).

Jeśli chcą być przed MSem, to dla nich jeszcze większe wyzwanie. Liczę, że PS4 będzie miało mocny hardware ale zestawiony w sensowny sposób...

W przypadku gdy znów zmieszają komponenty skrajnie mocne - jak cell oraz układ graficzny z poprzedniej epoki.. nic z tego nie będzie.

 

Jestem ciekaw PS4 również z tego względu, że tym samym poznany przybliżony konfig nowego Xa. Wiadomo że Sony i MS rozdają na przemian karty... Nintendo chętnie zostałoby w czasach PSXa :E

Odnośnik do odpowiedzi

powiem tyle - możesz się zdziwić. jeśli plotki okażą się choć w połowie prawdą to nowy x będzie tylko pośmiewiskiem dla normalnych graczy.

 

Sony nie po to robi ''normalne bebechy'' żeby konsola była trudna w programowaniu - jak widać chłopaki uczą się na błędach. jestem pewien, że PS4 będzie oferowało rzeczy na poziomie przynajmniej trochę lepszym niż X360 (online, updaty itp), co mi w zupełności wystarczy jeśli M$ rzeczywiście wprowadzi przymus stałego podpięcia do neta, pozostanie płatny online i rozpocznie ostrą walkę z używkami (ktokolwiek to zrobi mam nadzieję, że sorgo się przejedzie).

 

Mi wisi którą konsolę będę miał pod monitorem/tv - wybiorę lepszą, a jutro prawdopodobnie poznamy drugiego nextgena i choć torchę dowiemy się w jakim kierunku zmierza rynek konsolowy.

Odnośnik do odpowiedzi

podbijam.

 

Obejrzałem wczoraj prawie całą konferencję i takie są moje odczucia:

 

jako że konfig jest dosyć mocny:

CPU: x86-64 AMD “Jaguar,” 8 rdzeni

GPU: 1.84 TFLOPS, karta AMD Radeon™ (?)

GDDR5 8GB

BD 6xCAV

DVD 8xCAV

I/O

Super-Speed USB (USB 3.0), AUX

Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)

IEEE 802.11 b/g/n

Bluetooth® 2.1 (EDR)

Wyjścia AV

HDMI

Analog-AV out

Digital Output

 

..spowdziewałem się cudu kiedy pokażą gry - w końcu w 8gigabajtach RAMu można zmieścić ogromy świat, przy tym z powalającą liczbą interaktywnych obiektów - przy tej jednostce CPU.

 

Pierwsza zaprezentowana gra wyglądała moim zdaniem jak słaba platformówka tej generacji, warta ok 800MSP.. ale okej, może to wczesna wersja.

Dużo lepiej wypadl Killzone - w końcu ta gra nie opiera się na wybijaniu 10Helghasów i przejściu do następnego pomieszczenia - widać że twórcom brakowalo hardware'u na tej generacji. Strzelanie wyglądało na miodne, generalnie chętnie bym w to zagrał..bo widzę rasowanego fps'a, a nie tonę mułu, jak w przypadku K2/3.

inFamous - tutaj ciężko pozostawić jakieś wątpliwości, gra musi być dobra, wszak Sucker Punch 'nie robią lipy', a solidne, pełne tytuły.

Gra twórców motostorma, czyli DRIVECLUB nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia... jeśli to jest skok graficzny -to chętnie pozostanę porzy Forzy4+Horizon ; )

Z resztą żadnem Morotstorm nigdy nie był tym czym powinien się stac dla marki PS..od częsci pierwszej bylo nieźle, później tylko gorzej.

 

Cieszy fakt, że nasze gameplaye będa 'nagrywane'. W końcu Sony buduje jakąś sensowną usługę, PSN nie będzie już taką lipą jak w tym momencie - 'profl gracza' nabierze nowego znaczenia. Propsy za wzorowanie się chyba.. Xboxem 360 - obstawiam że u MSu będzie tego więcej, ale w ramach abonamentu, więc cieszmy się że na Play'u póki co nie zapowiedziano przymusowych opłat, za to pokazano możliwości.

 

Konferencja moim zdaniem była przegadana.. nie pokazali konsoli - przypuszczam, że jeszcze męczą się z obudową, mają wysokie temperatury.. nie ukrywam AMD w tych czasach nie rozdaje kart, przegrzewanie ich układów to głowna bolączka.. ATi ? w Xboxie 360 bardzo się postrarali.. zrobili lepszy GPU niż dla PCtów i chwała im za to - oby sytuacja się powtórzyła.

 

Swoją drogą..zastanawiam się czy w nowej generacji Sony i MS nie zamienili się miejscami w kwestii hardware'u -

AMD + ATi... - to oczywiste, kontra ? no właśnie... pewnie Intel + Nvidia - z tego bym się bardzo cieszył, aczkolwiek RSX znany z tej generacji był już na starcie prymitywem przy układzie graficznym X360 ; )

 

Cieszy mnie fakt, że to czego chciałem - będzie na nowej konsoli... pewnie na obu - dużo RAMu, wielowątkowość, aplikacje w tle.

-a no własnie.. Sony chce wprowadzić możliwość gry w tytuł który dopiero się pobiera. Ambitnie, choć moim zdaniem im się to nie uda, niemniej jednak przy tym co oferuje PS3, czyli:

pobierz 15GB -> zaintaluj... jest to ogromy krok do przodu, zobaczymy.

 

na koniec kilka fotek pada, gier, oraz samego meetingu:

post-1000-0-83804500-1361473469_thumb.jpgpost-1000-0-06105000-1361473474_thumb.pngpost-1000-0-17287500-1361473475_thumb.jpgpost-1000-0-31430300-1361473476_thumb.jpgpost-1000-0-97570000-1361473476_thumb.jpgpost-1000-0-15578100-1361473478_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

całkiem ładne gameplaye :) pad nie przemawia do mnie z jedego powodu.. TO JEST PAD on ma długo trzymać a nie z tym śmiesznym OLEDem świecić i baterie czerpać, a sam PS4 jest pewnikiem w pudło zapakowany :E

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku PS pad ma wbudowany akumulator ;)

Szybko się będzie eksploatową, a że połowa ludzi go nie potrafi wymienić.. to sprzedaje się nowe kontrolery :E

 

Niemniej jednak dostał przydatne funkcje..chociaż zamiast nich wolałbym żeby leżał dobrze w łapach - jak xboxowy,

Odnośnik do odpowiedzi

Czas coś skrobnąć... Pokaz ogólnie bardzo pozytywny, bo w sumie spodziewałem się szczątkowych informacji, a tak naprawdę mogliśmy zobaczyć kilka gameplayów (mam nadzieję, że tym razem to nie rendery;) ).

 

Największe wrażenie (bez opadów szczeny oczywiście, ale widac było next-genową grafę) zrobił na mnie Killzone, o którym napisałbym to samo co Vice - grafika wypada bardzo pozytywnie jak na pierwsze nextgenowe tytuły i co najważniejsze można zauważyć spore zmiany w gameplayu, teraz jest bardziej dynamicznie i więcej się dzieje.

Najmniejsze wrazenie naturalnie zrobiła na mnie gra o tytule Knack - czysto technicznie jak i ''dizajnowo''. Nic więcej o tej grze nie mam do powiedzenia. Driveclub szału nie zrobił, natomiast modele aut będą całkiem niezłe - w tym przypadku też ciężko coś więcej powiedzieć. Kolejnym tytułem, który zostawił pozytywne wrażenie jest Watch Dogs - jak na pierwszego sanboxa gra prezentuje bardzo ciekawie i aż strach pomyśleć co takie R* zrobi z nowym GTA/RDRem (wiem tylko, że będzie się działo ;)) Destiny od Bungie tez zapowiada się bardoz dobrze graficznie na konsolach nowej generacji.

 

Sama konferencja troszkę przegadana, ale po kilku kielonach i chmurach weed miałem naprawdę konkretną bekę z tych epickich słów i zwrotów używanych przez te gadjące głowy xd Na konfie M$ też pewnie będzie bekowo :D

 

Specyfikacja PS4 bardzo na plus - cieszę się z 8gb ramu, spodziewałem się ok. 4. Mocy będzie sporo, teraz pytanie co poza porządnaa grafą zaoferuje nowa generacja, a na tę odpowiedź trochę jeszcze poczekamy.

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem grafa - przynajmniej na początku.. zada nie urwie, ale ilość RAMu + np. Rockstar Games... - przez godzinę będzie się leciało samolotem na drugi koniec mapy :P

Genralnie postęp w tym temacie jest ogromny... 16x ta pamięć, którą mamy w PS360, to większy skok niż między X1 a 360.

 

Procesory w obecnej generacji są ich najmocniejszą stroną, nawet nie spodziewałem się jakiegoś ogromnego przebicia - myślę, że jest okej.. w końcu deklarują zdolność GPU bo bardziej 'samodzielnej' pracy, zamiast ratowania go przez procesor główny- a taki błąd popełniono przy PS3.

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się podoba pomysł z wprowadzeniem zapisu gameplayu. Wiele razy coś niesamowitego się zdarzyło i nie było jak tego komuś pokazać. Teraz problem wydaje się być rozwiązany. Jak dla mnie Sony wychodzi przed Nintendo. Jednak na E3 MS pokaże swoją konsolę i liczę na przebicie.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to zapisywanie gameplayu itp to zbędne bajery, przycisk ''share'' na padzie też zupełnie niepotrzebny.

 

btw nie macie wrażenia, że wygląd tego dasha z PS4 mocno przypomina dash 360tki ?

 

 

edit: dobre info chłopaki, podobno ktoś z sony powiedział też, że nie będą blokować używek, zobaczymy co na to M$ - http://www.eurogamer.pl/articles/2013-02-21-playstation-4-nie-wymaga-polaczenia-z-internetem

Edytowane przez bronx44
Odnośnik do odpowiedzi

no o tych poratalach społecznościowych to ja nawet nie wspominam. Opcja zapisu niby fajna, ale robienie z tego jednego z głównych ficzerów konsoli to beka dla mnie.

 

Killzone chodził w realtimie na devkicie PS4 (podobno ten build był robiony pod starą konfigurację z 4gb ramu, ciekawe) - PlayStation 4 Demo of Killzone: Shadow Fall - YouTube

 

niestety, Watch Dogs podobno śmigało na PC

Edytowane przez bronx44
Odnośnik do odpowiedzi

Żeby tylko MS nie zaczął blokować używek, bo nie tędy droga i to może znacznie wpłynąć na popularność i popyt na sprzedaż konsoli...

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi

Powiązania z Windows 8 to jakieś ma, ale po tym co pokazali na łamach PPE to menu jest mało czytelne... Musiałbym to sam obadać by ocenić finalnie, ale po obrazkach widać zamieszanie na tle.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi

Przyciski w stylu Windows Phone'a... ogólnie idą w tym kierunku - przykładowo nowy (niedziałający) PSS wygląda identycznie jak jeszcze parę-dash'ów temu na x360 ;)

Niemniej jednak niczego gorszego niż system z PSP się nie da wrzucić na dużą konsolę.

Owszem...są funkcje zgrywania płyt CD do formatu ATRAC- tylko brakuje tych podstawowych.. chociażby słuchanie muzyki i przeglądanie zdjęć..czy czegokolwiek.

Na PS3 udało im się osiągnąć 'na raz' cały jeden proces :E

 

lekko oftopując:

liczę, że MS wróci do CZYTELNEGO dashboardu, od czasów NXE takiego nie widziałem.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

na tej konferencji pokazali np.pada i zwiastuny gier.  Pada zmienili wyraźnie ale kształt chyba ten sam. Będzie miał tachpad i wpukłe analogi wreście ,bo troche spocony palec zjeżdżał z analoga jak się np. gra w fifa tak z 1-2 godzinny. A może ktoś wie już jak będzie wyglądać PS4? bo chce wiedzieć jak będzke wyglądać jak ktoś coś wie to napiszcie na PW proszę. A tu moje pytanie na zapytaj.onet.pl o gothic 5 na xbox 360 [CENZURA]

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.