Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Obudowa od X360 do X1


Rekomendowane odpowiedzi

Po podłączeniu do przejściówki przestał działać w ogóle, nawet po podłączeniu przez zwykły port pad. Jest możliwe ,że po złączeniu się przez przypadek dwóch z czterech kabelków w usb pad zalicza dead?

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

No i stało się!!! Obudowa jest ogarnięta i xbox działa, temp CPU 42, GPU 46. Nawet udało mi się odwzorować hałas z X360 ,ale poprawię to, jak przyjdzie nowy wentylator. Luknijcie foteczki (trochę lipnie wyszło, bo za tv jest okno) Ujdzie? btw. z ciekawości podłączyłem myszkę i mi wykryło, ale co ja ją mogę w XBMC zrobić? @edit Z tyłu wiszą jeszcze kabelki od wentylatora, bo sprawdzam na jakim napięciu pociągnie mi klocka, 12v to jednak zasuszarkowato Najważniejsza

Cześć. Chyba już po raz ostatni piszę w tym temacie, bo konsola została dopieszczona wg. moich wcześniejszych planów. Na zakończenie wstawiam jeszcze jedną fotkę, żeby potomni wiedzieli, co można jeszcze wycisnąć z legendarnego klocka pierwszej generacji.       Dzięki wszystkim udzielającym się w temacie za pomoc i oceny.   Pozdro i życzę udanych modów.

Wracam po małej przerwie. No i stało się: portów padów nie ma, za to są ulokowane porty usb za zaślepkami memorek, a z resztą.... luknijcie fotki i sami zobaczcie ile było z tym pie***lenia się, żeby to upchnąć, ale jestem zadowolony, długo to trwało, bo czekałem na dostawę kondensatorów, jeden trzeba było trochę przenieść. Do tego zrobiłem gniazdo LAN Musiałem wylutować jedno gniazdo od port padów wylutować i zastąpić je gold pinami, bo usb nie wchodziło.Luknijcie fotki:  

może tak być, że zalicza zgona :E polutuj wszystko związane z padem jeszcze raz - najlepsza metoda :)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak być, że zalicza zgona :E polutuj wszystko związane z padem jeszcze raz - najlepsza metoda :)

 

Usb w konsoli sprawdzone klawiaturą i pendrivem- działają, oryginalne gniazda portów sprawdziłem czujką pilota i xbmc go wykrywa, ale padów nie chce ,a najlepsze w tym wszystkim to, ze o ile podróbkę trochę "poturbowałem", to "S" nawet nie był rozkręcany. Zamiast przejściówki na usb wyszedł mi jakiś pad killer 2012 :E (qtwa... :wacko: :murek: )

 

ALE CO MI TAM - bogatych stać :mafia: Nie ma co się oglądać za siebie, tylko trzeba kończyć obudowę.

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się!!!



Obudowa jest ogarnięta i xbox działa, temp CPU 42, GPU 46. Nawet udało mi się odwzorować hałas z X360 :D ,ale poprawię to, jak przyjdzie nowy wentylator. Luknijcie foteczki (trochę lipnie wyszło, bo za tv jest okno)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Ujdzie? :E

btw. z ciekawości podłączyłem myszkę i mi wykryło, ale co ja ją mogę w XBMC zrobić?
@edit
Z tyłu wiszą jeszcze kabelki od wentylatora, bo sprawdzam na jakim napięciu pociągnie mi klocka, 12v to jednak zasuszarkowato


Najważniejsza fotka:

Dołączona grafika

Edytowane przez Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, najlepszy mod jaki widziałem :)

VGA jest wyprowadzone tak starannie, że wygląda jak złącze montowane fabrycznie.

 

Dokup sobie obudowę do HDD na górę, na upartego możesz tam upchnąć np. czujkę dla pada bezprzewodowego :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Ci to wyszło. Ja bym tylko poprawił troche podświetlenie przycisku, bo jest nierównomierne. Osobiście diody przykleiłbym klejem na gorąco, a następnie polutował je równolegle kabelkami i kabelki wlutował do płytki power/eject.

Edytowane przez MrMajst3r

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, najlepszy mod jaki widziałem :)

VGA jest wyprowadzone tak starannie, że wygląda jak złącze montowane fabrycznie.

 

Dokup sobie obudowę do HDD na górę, na upartego możesz tam upchnąć np. czujkę dla pada bezprzewodowego :)

 

Dobry pomysł z tą obudową HDD, jak będę miał kasę to kupię i wsadzę tam hdd 2.5, ale z tą czujką nie głupie

 

 

No ładnie Ci to wyszło. Ja bym tylko poprawił troche podświetlenie przycisku, bo jest nierównomierne. Osobiście diody przykleiłbym klejem na gorąco, a następnie polutował je równolegle kabelkami i kabelki wlutował do płytki power/eject.

 

Diody na fotkach w ostatnim poście są wstawione na odwal, chodziło mi tylko o złożenie obudowy i sprawdzenie, czy ten wentylator 70mm sobie poradzi, nawet nie montowałem diod hdd i lan. Myślałem nad przyklejeniem ich kropelką do tego okręgu i oklejenie taśmą izolacyjną, żeby jedna nie świeciła w miejscu dla drugiej. Niestety nie mam gorącego kleju.

 

Dzięki wam za dobre słowo i cieszę się, że się podoba :)

Edytowane przez Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah, przyznaje że lepsze od mojej :E tylko TV zmień ;p, a jak z padami zrobiłeś ? co jest w zaślepce na front usb ?

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah, przyznaje że lepsze od mojej :E tylko TV zmień ;p, a jak z padami zrobiłeś ? co jest w zaślepce na front usb ?

 

Dzięki za pochwałe ;) Ten TV jest w moim wieku, ale nie nadaje się do niczego, nie wyrzuciłem go tylko dlatego, że czasem tv w salonie jest zajęty i wtedy już lepiej pograć na takim ,niż żadnym. Padów aktualnie nie mam, bo tamte hoooy strzelił, a w memorkach są porty USB, na poprzednich stronach są fotki z montowania USB.

 

Jak złożyłem obudowę to mi się teraz w hooooy podoba :E

 

@edit:

Teraz porównuję na fotkach swoją budę do twojego Dell'a i u mnie jest o wiele mniej miejsca jednak na all.

Edytowane przez Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy miszczami na scenie xboxowej klocka w modowaniu obudowy :cool:

 

@edit:

DObra, nie róbmy offtopa, piszcie swoje sugestie, co poprawić, co zmienić.... swoje odczucia :E

Edytowane przez Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Chyba już po raz ostatni piszę w tym temacie, bo konsola została dopieszczona wg. moich wcześniejszych planów. Na zakończenie wstawiam jeszcze jedną fotkę, żeby potomni wiedzieli, co można jeszcze wycisnąć z legendarnego klocka pierwszej generacji.

 

Dołączona grafika

 

 

Dzięki wszystkim udzielającym się w temacie za pomoc i oceny.

 

Pozdro i życzę udanych modów.

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki do Logitechów zabudowałeś w środku?

 

Tak, okazało się, że nie trzeba nawet wyciągać ''na wierzch'' tych przycisków connect, pad reaguje od razu po zainstalowaniu w nim baterii.

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie mogę dać spokoju temu modowi... Dochodzą nowe pomysły, jak np ten. Nie wiem, czy to na lepsze, ale mi się bardziej podoba, swoją drogą te gniazda chinch psuły całą adaptacje. Lepiej się zorientować późno, niż wcale :P . Całe zamieszanie o odbudowanie portu AVIP w VGA port Wyszło nawet na to, że poprawiła się jakość obrazu. Czytałem, że mod z gniazdami rca jest trudny, teraz wiem na czym polega jego trudność: bez porządnego gniazda oraz wtyczki chincz nici z obrazu, wystarczy, że jedna wtyczka chinch jest jakaś luźna i nici z obrazu w wysokiej rozdzielczości. Nawet ekranowanie kabli wtedy nie pomoże, o czym sam się przekonałem. Moja rada: jeśli nie masz oryg kabla, to zrób se go na bazie portu vga/lpt/com + jack stereo - moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Do tego zrobiłem sobie kabel vga>>component+ composite i jest o wiele lepszy obraz niż na gniazdach RCA

Przez te zabawy z rca tylnia siateczka troszkę ucierpiała,ale takie są efekty prób i błędów ;) Przedstawiam fotki (szkoda, że nie mam okazji postawić obok x360 :/) :

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Jak wg was? Lepiej wygląda?

 

Pozdro

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Niestety fotek na kompie nie zachowałem, jeśli masz jakieś konkretne pytania co do montażu komponentów e środku albo brakuje Ci czegoś do tego moda, to pisz na priv

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.