Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Tracer OVO 1.2 czy GOclever A103 TAB


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

nie wiem czy dobry dział ale chciałem się was zapytać czy ktoś z was ma tablet z w/w ? i który byście polecali i dlaczego. Mile widziane wady i zalety tych tabletów :)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem ten pierwszy. Do tego by sprawdzić pocztę, wejść na forum i tego typu operacje się nada. Ale jednak rozdziałka i brak modemu 3G na dłuższą metę będą upierdliwe. Drugiego z tabletów nie używałem to się nie wypowiadam. Jak masz pytania o OVO 1.2 to wal.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj wady i zalety przypominam ze mowa jest o OVO 1.2 a nie o zwykłym :) gta próbowałeś odpalić ? Jaki system w nim masz czy się grzeje ile bateria trzyma itd. Pisz bo ci ślina na język naniesie :) a właśnie najważniejsze czy obudowa jest wzmocniona tzn. czy jak naciśniesz na spód tableta (tak na środku) to czy będzie widać to na matrycy ?

Edytowane przez feriar

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są inne Tracery OVO 1.2 ?:) Moja dziewczyna kupiła ten tablet jakiś czas temu to go trochę testowałem. Pisałem o tym w temacie o zakupach, a Ty akurat wyjechałeś z tym tabletem :).

 

Wg. danych producenta bateria trzyma do 6 godzin z włączonym WiFi, w praktyce jednak ten czas jest krótszy. IMO zbyt krótki. Nie robiłem za specjalnych testów, ale obstawiam że z 3 godziny wytrzyma. Oprogramowanie to Android 4.0, ofz sam goły system ma samą przeglądarkę (działa dość sprawnie, obsługuje flash, można doinstalować FF ale nie bawiłem się to kojarząc FF który muli się na silniejszych maszynach). Doinstalowałem też takie fuckery jak Youtube (ujdzie), aplikacja do Facebook (polecam), Gadu Gadu (ciekawy błąd: muszę podać dane w tym miasto a w rozwijanym menu mam tylko państwa i wyjebuje błąd że zły wybór :)).

 

Oprogramowanie obsługuje wbudowane WiFi oraz modemy 3G podłączane pod USB. Urządzenie wbudowanego modemu 3G nie ma co dla mnie jest wadą. Acz ten tablet jest tani, więc... System łyka wybrane modemy 3G (Huawei głównie, mój E220 działał). Instalacja takiego modemu i połączenia z netem ogranicza się tylko do podłączenia go do USB (prościej niż na Ubuntu, gdzie trzeba wybrać Państwo i operatora:P). Ale karta SIM nie może mieć PIN bo zdaje się że nie ma obsługi podawania pinów i się nie połączysz. Wada wadą, że taki modem Ci wisi na kablu co dla mnie jest upierdliwą sprawą. Buja się, a to się rozłączy czy coś.

 

Tablet ma tylko jedno USB, podłączając 3G nie podłączysz pendrive'a chyba że przejściówkę na dwa USB, ale tak nie próbowałem. Masz też slot MicroSD, gdzie możesz trzymać jakieś tam dane czy instalować aplikacje. Do 32GB. Np. zdjęcia z aparatu:).

 

Grzejącej się baterii nie zauważyłem, odciskanie od spodu nie robi śladów. Acz nie robiłem super hardcore'owych crash testów w tym temacie. Nie widziałem żadnych odcisków na matrycy. Tablet ma wbudowaną kamerkę skierowaną na usera o jakości przybliżonej do telefonów. Do aparatu cyfrowego mu daleko. Można robić fotosy oraz nagrywać wideo. Czy zapewnie użyć do skype'a. Kiepa z wyświetlaczem w ostrym świetle gdy możesz nic nie widzieć na wyświetlaczu.

 

Z gier testowałem tylko jakąś odmianę Bust a Move, więc wiesz.

 

Jak dla mnie to ten tablet to jest dobry by sobie odpisać na FB, sprawdzić pocztę, wejść na forum, poczytać newsy. Jeśli miałbym na nim np. pisać recenzje to bym zwątpił ;).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youtube aż tak cięzko idzie ? wiem że to śmiesznie brzmi ale jakbyś mógł to sprawdź wymiary matrycy :) (dziewczyna: Martinex co robisz ? a nic kochanie tylko sprawdzam wymiary matrycy w twoim tablecie :))

Edytowane przez feriar

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa ok, Facebook też działa ok. Aczkolwiek ta druga aplikacja uruchamia się kilka sekund. Sam Android uruchamia się kilkanaście sekund, nie wiem czy to wina samego Androida czy samego tableta. Jak nie odpalisz w cholerę aplikacji i nie włączysz logów to nie powinno się mulić. Aczkolwiek testowałem go ledwie dwa dni na 3G. U mnie ten tablet działał szybciej niż PC (ale ja mam taki PC już :D).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. fajnie wszysytko ale jedak wezmę GOclevera z prostego powodu ;) duża matryca, wkońcu to 3" różnicy :D

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi-Fi? Akurat bo będziesz miał zasięg w lesie :D

 

Zależy od operatora. Testowałem Aero2 i Play'a. Mi-Fi to nic innego jak router GSM (ZTE MF30, MF60, huawei e585, 586, 5832, 587)

grzech1991POL.jpg

Nie udzielam pomocy na GG i PW! Od tego jest forum!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.