Skocz do zawartości

• Reklama
  • Xbox Live

Witamy na forum XboxArcade!

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do serwisu i jego możliwości. Rejestracja na naszym forum pozwoli Ci na możliwość prowadzenia dyskusji, wymianie plików, wysyłania prywatnych wiadomości do naszych użytkowników i wiele więcej!

Close

Zmień widoczność %s Hello Guest

Zapraszamy wszystkich gości do rejestracji na forum XboxArcade.pl

Oferujemy dostęp do najlepszych poradników w sieci oraz ukrytych for, gdzie znajdziecie przydatne pliki, fachową pomoc związaną z konsolą, możliwość zdobywania achievementów, dostęp do shoutboxa, wzięcie udziału w super konkursach oraz wiele innych!

Nie zwlekaj i dołącz do Nas już dziś!

(Informacja widoczna tylko dla użytkowników niezarejestrowanych)

Rejestrując się w serwisie akceptujecie pliki coockies (ciasteczka), które będą zamieszczane na waszym urządzeniu.

Więcej o tych działaniach znajdziecie w Polityce Prywatności.

Informacja XboxArcade

Zdjęcie

Playstation 3

temat ogólny Sony PS3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

Vice

Vice

• Arcade User
  • 1010 postów
  • Lubię grać w:Strzelaniny
  • Xbox:v1.2/1.3
  • Xbox 360:Slim
  • :Vice T9X PL
  • :ViceT9X_PL

Napisano 14 maj 2012 - 11:38

PS3 jako 'kombajn multimedialny' ?

Witam, zastanawiam się nad kupnem PS3.. miałby być wykorzystywane glownie pod kątem odtwarzacza filmów HD ;)
w tej chwili mam Xboxa z XBMC2012 i oglądam tylko DVD9tki na telewizorze fullHD 32", wyglądają zaskakująco dobrze, ale kusi mnie żeby w końcu iść z duchem czasu i zostawić to nędzne DVD, przesiadając się chociaż na rozdzielczość 1280x720..

z tego co mi wiadomo, PS3 odtwarza format .mkv, a to rozszerzenie jest obecnie najbardziej popularne, jednak ludzi piszą różnie.. i sam już nie wiem, nie mam zamiaru transkodować filmów, chce je tylko udostępniać przez PS3media server, dlatego też X360 się do tego nie nadaje, jest strasznie ograniczony pod kątem obsługiwanych formatów.

W tej chwili odpalenie filmu na XBMC ogranicza się do tego przesłania przez FTP - to mi pasuje, nie chce mi się bawić w muxowanie itp. zabiegi.
-opłaca się zamienić X1 na PS3 ?
Proszę o opinie.
z góry dzięki.
  • 0

Gangst3r

Gangst3r

Naczelny Admin

• Administrator

• 4208 postów
  • Lubię grać w:Przygodowe
  • Xbox:v1.1
  • Dashboard:UnleashX
  • :Gangst3r PL
  • :Gangst3rPOL
  • :Gangst3r

Napisano 14 maj 2012 - 12:40

Moim zdaniem opłaca jeśli chcesz oglądać materiały w HD 720p w pozostałych lepiej zostać przy aktualnym sprzęcie, ponieważ działającego XBMC jako tako nie ma na PS3 jedynie mozolnie działający na wersji 3.15 i tylko na FAT.

Są natomiast dobre wtyczki do XBMC na PC, które potrafią świetnie i w czytelny sposób strumieniować sygnał poprzez UPnP do PS3. Jednym z nich jest - http://code.google.com/p/pms-xbmc/

Aktualnie pracują nad uruchomieniem w normalnej prędkości XBMC na PS3 wraz z obsługą mediów, choć i tak to XBMC w połączeniu z UPnP i PS3 ma więcej możliwości, niż aktualne na XBMC na Xbox ;)
  • 1

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.

Vice

Vice

• Arcade User
  • 1010 postów

Napisano 14 maj 2012 - 12:43

instalacja czegokolwiek na PS3 tez nie wchodzi w grę.. ma byc stałe połączenie z PSN i zero ryzyka bana z którąś aktualizacją ;)
  • 0

B Rabbit

B Rabbit

Początkujący

• Arcade User
  • 99 postów
  • Xbox:v1.6
  • Dashboard:xbmc

Napisano 17 maj 2012 - 15:14

Jeśli chodzi ci o jakość to jak najbardzij ps3, filmy na blueray to jest i wyglądają naprawde niesamowiscie...warto kupić oryginalny film. Co do media center to działa bardzo dobrze i bez mniejszego problemu w 5 minut wszystko włączysz. Ogólnie ps3 jest świetnym odtwarzaczem blueray.
  • 1
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

pietrov95

pietrov95

Początkujący

• Arcade User
  • 93 postów
  • Xbox:Brak
  • Xbox 360:Elite
  • Dashboard:oryginalny od ms
  • Gadu-Gadu:38033299

Napisano 17 maj 2012 - 15:44

Jak chcesz oglądać filmy bluray to kup odtwarzacz. Teraz taki sprzęt kosztuje grosze.

Sam zobacz.

http://allegro.pl/tv...e-blu-ray-51761

Użytkownik pietrov95 edytował ten post 17 maj 2012 - 15:47

• 1

Vice

Vice

• Arcade User
  • 1010 postów

Napisano 17 maj 2012 - 18:30

..no zalezy mi też na graniu, nawet dla głupich pucharków w AC czy GTA.. przeszedłbym je od nowa, ale na Xie .. ile można :P
Jesli faktycznie PS3 się spisuje dobrze jako kombajn multimedialny, to chyba łyknę jakaś 40/60GB, są tanie.
  • 0

Vice

Vice

• Arcade User
  • 1010 postów

Napisano 25 maj 2012 - 00:04

Otwieram ogólny temat zw. z PS3, jednocześnie wpinam tutaj poprzedni traktujący o tej konsoli, który utworzyłem niedawno.
Myślę, że poprawi to czytelność forum.

Teraz zwracam się do Was z takim problemem :
Chcę kupić PS3 - używane, do ok 500zł, trafiają się różne aukcje na allegro.. wiele jest konsol 60GB, trochę 40tek i czasem 80tki..
Zastanawiam się, którą wybrać, nie zależy mi na ogromnej przestrzeni dyskowej, raczej stawiam na sprawny napęd BD. Domyślam się, że taka wersja 60GB z pierwszego sortu może się bardzo grzać i oczywiście mieć mocno wyeksploatowany laser. Z tego co widzę, napędy w PS3 to ryzyko na poziomie x360 i RRoD ...
Osobiście nie spotkałem się z Playstation po awarii, ale oferty mówią same za siebie.. opłaca się brać jeszcze FATa ? czy mam się szykować na serwis ? :)
  • 0

Gangst3r

Gangst3r

Naczelny Admin

• Administrator

• 4208 postów

Napisano 25 maj 2012 - 10:23

Z tego co widzę to popularny jest tam błąd YLOD, a lasery to podstawa marki Sony, począwszy od PSX po PS3 to pięta ahillesowa konsol z pod tego szyldu.
Koszty wymiany lasera (bo tego w większości jak już nie da się wykalibrować) są ogromne sięgające połowy ceny używanego sprzętu. W PS3 Slim ten problem został niejako zażegnany.

Co do przegrzewania się to nie wiem za bardzo jak to się ma w przypadku PS Fat w porównaniu do PS3 Slim. Obie konsole mają wbudowane zasilacze przez co mogą się sporo nagrzewać, niemniej jednak PS3 Slim ma częstszą usterkę zasilacza powodującą problem z włączeniem.

W sumie polecam przeczytać ten króciutki artykuł - http://www.serwiskon.../typowe_usterki . W googlach znajdziesz więcej takich przypadków. Więc PS3 nie jest bez wad. Mogę stwierdzić, że aktualnie Xbox 360 Slim góruje na rynku w temacie bezawaryjności :)

Zresztą sam chciałem kupić PS3 dla kilku gier, ale aktualnie mam taki sam dylemat jak Ty ;)

EDIT:
Znalazłem przydatny link - http://www.edepot.co...ation3.html#TOC przyda się podczas poszukiwań konsoli do kupna. Zwróć uwagę na technologię wykonania CPU i GPU, bo ponoć te w 90nm to najbardziej wadliwe i narażone na YLOD i inne powiązane z nim usterki konsole. Tak więc jeśli z FATA to brać tylko te z 65nm ;)

Użytkownik Gangst3r edytował ten post 25 maj 2012 - 10:49

• 1

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

gokuino

gokuino

gokuino

• Arcade User
  • 279 postów
  • Lubię grać w:Bijatyki
  • Xbox:v1.4
  • Dashboard:UX
  • Dashboard:najnowszy
  • PlayStation 3:slim 120gb
  • :hubertt87
  • Gadu-Gadu:9887610

Napisano 27 maj 2012 - 06:47

i w slimkach dosc czesto jest przegrzewanie zasilacza lub uszkodzenie i konsola nie chce wogole ruszyc a jak sie wlaczy pochodzi z 5-10 minut i wylancza, sony zrobil blad dajac zasilanie w konsoli
  • 0
Dołączona grafika

Vice

Vice

• Arcade User
  • 1010 postów

Napisano 27 maj 2012 - 12:33

..czyli lepiej wypada FAT, z drugiej strony pewnie każdy używany ma bardziej zajechany napęd :]
  • 0

gokuino

gokuino

gokuino

• Arcade User
  • 279 postów

Napisano 27 maj 2012 - 17:35

ogolnie dostac w fata w lapy i ja przerobic i dac sobie spokuj z laserem. nie rozumiem dlaczego nie dali zasilacza osobno przeciez konsola sama nagrzewa sie mocno i dochodzi do tego zasilanie to juz wogole. jak gralem w MGS 4 to tak sie nagrzala ze moglbym ugotowac jajca :] oczywiscie slimka ale coz juz taka maja
  • 0
Dołączona grafika

Vice

Vice

• Arcade User
  • 1010 postów

Napisano 27 maj 2012 - 20:09

Panowie, taka sprawa :

dotychczas jeśli miałem w domu PS3, to grałem po HDMI na telewizorze, problemu z dźwiękiem nie było, jednak teraz się zastanawiam jak mam wyprowadzić stereo przy HDMI wytkniętym do monitora BEZ GŁOŚNIKÓW i wyjścia audio ?

Jest możliwość podłączenia standardowego composite'a obok kabla HD ?
takiej kombinacji używam w X360, ale nie wiem czy to możliwe w przypadku playa..
  • 0

gokuino

gokuino

gokuino

• Arcade User
  • 279 postów

Napisano 28 maj 2012 - 15:25

jest mozliwosc sam korzystalem kiedys ja ty masz tera wiec wybierasz obraz zeby dawal przez hdmi konfigurujesz go a potem audio osobno zapodajesz mu wyjscie a/v i kupujesz odpowiedznie przesciowki w zaleznosc do jakich glosnikow chcesz podlaczyc
  • 1
Dołączona grafika

Vice

Vice

• Arcade User
  • 1010 postów

Napisano 28 maj 2012 - 15:46

Ze wszystkim sobie dam radę, tylko interesowało mnie czy w ogóle jest taka możliwość.

Dzięki za pomoc.

EDIT:

Jesteście w wstanie polecić jakiś dobry zamiennik pada od PS3 ? wolałbym tego oryginalnego nawet nie dotykać, bo po 4latach z X360 to trochę niemiłe :D
  • 0

Gangst3r

Gangst3r

Naczelny Admin

• Administrator

• 4208 postów

Napisano 31 maj 2012 - 07:35

Tutaj chyba tak samo jak w przypadku Xbox 360 nie ma padów innych, niż te w "formacie" Sony. Inni producenci tworzą swoje, ale zawsze na wzór oryginalnego pada. Jest on masakrycznie niewygodny dla gracza Xbox'a (dla mnie nigdy nie był). Możesz poszukać coś na allegro.pl, ale wątpię, że znajdziesz coś ciekawego.

Możesz się pobawić w coś takiego, ale to poważne wyzwanie - http://www.engadget....360-controller/
Nie martw się znam inne rozwiązanie, ale kosztowne.
Co będzie potrzebne:
- przewodowy pad Xbox 360
- XCM Cross Battle Adapter Plus - http://www.xcm.cc/xc...dapter_plus.htm

Podpinasz oba urządzenia do siebie, adapter wpinasz w port USB w konsoli PS3 i korzystasz z pada Xbox 360 na PS3 ;)
  • 0

Gangst3r+PL.png

Vice

Vice

• Arcade User
  • 1010 postów

Napisano 31 maj 2012 - 09:18

Niby spoko tyle że taki mod wymaga wieeeeele pracy, do tego pewnie po 2 pady bym zepsuł przy lutowaniu, docinaniu itd ;)
nie chce mi się... ;)

Adapter to lepsza opcja, jednak tutaj potrzebne są pady przewodowe, a do X360 mam tylko wireless ;|
  • 0

gokuino

gokuino

gokuino

• Arcade User
  • 279 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 15:48

nie musisz sie tak bawic w adaptery jest cos takiego jak saitek mozna zmieniac analog z kyzakiem plozenie analogu moze byc tak ja w x lub ps3 mam takieg i sprawuje sie zankomicie ale nie czujnika ruchu
http://allegro.pl/ru...2360009045.html
jesli masz konto na ebay mozesz pobawic sie w zakup taki padzikow
http://www.ebay.com/...=item1e6ea3f005
http://www.ebay.com/...=item2ebd0860dd
http://www.ebay.com/...=item4d01bfe0cb
  • 0
Dołączona grafika

Gangst3r

Gangst3r

Naczelny Admin

• Administrator

• 4208 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 10:05

Blue Power Air FLO Wired wygląda zajebiście :( Szkoda, że przewodowy, ale do PS3 w sam raz jak ktoś pokochał pady od X0.
  • 0

Gangst3r+PL.png

Vice

Vice

• Arcade User
  • 1010 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 10:24

Widziałem wczoraj właśnie tego Saiteka w ... carrefour za 66zł :(
  • 0

marek7_ak

marek7_ak

BOSS

• Moderator

• 891 postów
  • Lubię grać w:Gry Akcji
  • Xbox:v1.0
  • Xbox 360:Brak
  • :marek7_ak
  • Gadu-Gadu:28109436

Napisano 03 czerwiec 2012 - 10:59

Ja mam podobnego Saiteka (trochę starszy model) i powiem że jest bardzo dobry, analogi działają nawet lepiej niż w oryginalnym padzie od M$. Te pady polecam głównie do strzelanin bo są w nich naprawdę wygodne i precyzyjne.
  • 0

1537478_url.jpeg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych