Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Przeróbka kabla composite na component


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na Tym forum, ale nie w tym problem zaczyna sie on tu: znalazłem na innym forum opis przerobki kabla composite na component :

 

http://www.bigmech.com/misc/xbox_ntsc2comp/ i problem polega na tym, ze nie wiem gdzie wlutowac Cinch ktory widnieje na ostatnim obrazku w schemacie widze tylko dwa mostki nie widze niestety gdzie zostal wlutowany w.w chinch z gory dzieki za odpowiedz Pozdrawiam Mateusz ps bede przed 23:) jeli mozecie dodajcie od siebie jakiś schemat gdzie dokładnie go dolutowac aaa i czy bedzie roznica taka jak na kupnym kablu component ktorego nigdzie nie mozna dosta;/ kupilem na ebay i czekam juz 2-gi tydzien;/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem kabel wg. tego i ten ostatni chich to wyjście dźwięku cyfrowego SP/DIF i nie jest on uwzględniony na schemacie.

Jak chcesz zrobić dźwięk to zobacz na tą rozpiskę (Xbox AVIP Plug- Back View)

Dołączona grafika

 

dla Right Audio Channel:

2 pin (+)

4 pin (-)

 

dla Left Audio Channel:

3 pin (+)

5 pin (-)

 

Mam nadzieję że Ci pomogłem :P

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie źle w trybie component te piny się zmieniają!!! Ten schemat jest zły! Musisz skorzystać z tego - http://www.gamesx.com/avpinouts/xbox.htm

 

dla Right Audio Channel:

1 pin (+)

2 pin (-)

 

dla Left Audio Channel:

14 pin (+)

15 pin (-)

 

To jest poprawne połączenie dla tego trybu.

 

Co do różnic najlepszą jakością promuje się kabelek od marki Monster Cable (praktycznie niedostępny) reszta to gówno. Już lepsza jakość jest na kabelku "HomeMade" takim jak sobie robisz :P

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gangst3r, ten schemat jest dobry co dałem :P sam go testowałem i wszystko działa :P

 

Co do różnic najlepszą jakością promuje się kabelek od marki Monster Cable (praktycznie niedostępny) reszta to gówno. Już lepsza jakość jest na kabelku "HomeMade" takim jak sobie robisz :)

True Story :)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko jasne, ale nie do konca bo kabel ktory kupiłem na ebay wyglada tak ma on 5x chinch ja po przerobce mojego orginalnego kabla bede mial 4x chinch nie jest potrzebne 5...?? piszecie, ze kupny nie jest tak wydajny jak samorobka jak mozecie luknijcie na to: http://www.ebay.de/itm/DVD-YUV-Component-Kabel-Optical-output-xBox-/380336798915?pt=PC_Viedeospielzubeh%C3%B6r&hash=item588dd6fcc3 wyciagne z niego cos??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu można powiedzieć Mateush4, ma 3 wyjścia component, to przy wtyczce to masz wyjście cyforowe dźwięku, a te 2 chinche to wyjście audio. Czym się one różnią samoróbka od kupnego ? hmmm.... jeśli samoróbka jest z oryginalnego kabla to jak zrobisz dobrze component to będzie dobrej jakości obraz. Kupne kable component to niektóre są takie które nie są zrobione z dobrego kabla (czyt. ekranowanego), że potem masz pasy na telewizorze. ot różnica

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam go testowałem i wszystko działa

A na pewno masz w trybie Component? Bo w trybie HDTV owszem działa tak jak mówisz, ale wtedy na innych pinach znajdują się sygnału Y Pb Pr.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz napisane dokładnie w 3 poście.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś odblokować tryb HD w oryginalnym dashboardzie Microsoftu :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w xbmc jak masz napisz system to daj w prawo dpad i zobacz info o systemie, zjedz do wideo i zobacz jaki kabel masz HDTV, RGB czy jeszcze jaki :P

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak kabel rozebralem i lutowalem 3 razy wszysko ok z mostkami itp. w xbmc po najechaniu na wideo pisze kabel A/V:HDTV a w dashu nie mam opcji hd;/ rozdzielczosc ekranu to 720/576 pal 16:9

 

Jakies pomsły bo mnie sie juz skonczyły

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jednak w oryginalnym dashu to zmienić :P Ale z tego co pamiętam to mi pokazywało Cable: Component i miałem te tryby tylko nie wszystkie skiny chodziły w 1080i a nie które strasznie zawieszały konsolę :P

 

Moim zdaniem dalej masz coś źle porobione.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem co jest grane z Twoim kablem.

 

Rozbierałeś wtyczkę były tam kabelki:

- czerwony

- biały

- biały (gruby z czarną otoczką)

- 2x czarne kabelki (masy do sygnału L i R)

- mostek

 

Pin 2 i 3 to sygnały audio, 4 i 5 to masa tych sygnałów, 10 i 9 to tryb 1 dla standardowego kabla, ale był jeszcze jeden ekranowy gruby biały z czarną otoczką przylutowany do Pinu 23.

I tu roi się pytanie co zrobiłeś z tym kabelkiem? Bo to jest sygnał wyjścia kompozytowego, mogłeś go pomylić z tym od dźwięku i źle sobie zaznaczyć na wyjściu.

 

Sprawdź czy masz tak u siebie.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie masz włączony tryb NTSC na konsoli? Bo dopiero wtedy konsola zadziała w ów trybie :] Ja skończyłem robić swój kabelek i chodzi mi w trybie 1080i troche muli ale działa w 720p działa super :toxic:

 

Co do dźwięku zastosowałem sposób feriar i co? I dźwięku nie ma. Musze zastosować swoją metodę.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku zastosowałem sposób feriar i co?

? :toxic: moja konsola to ewenement jakiś chyba :]

właśnie tak jak wspomniał Gangst3r to musisz mieć włączone NTSC bo inaczej to bida

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie źle połączyłem :toxic:

Kurde nagle jakiś fenomen na te kable :] Feriar, MrMajst3r, Mateush4, wszyscy zabrali się za kable Component :toxic: do tego Alex_Xbox chce sobie VGA zrobić :toxic:

 

Jutro sprawdze jeszcze ten dźwięk :toxic:

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nagle jakiś fenomen na te kable :] Feriar, MrMajst3r, Mateush4, wszyscy zabrali się za kable Component :toxic: do tego Alex_Xbox chce sobie VGA zrobić :toxic:

i każdemu wychodzi inny :toxic:

ja kabla nie robie bo mam wyporwadzanie chinchy na tylną obudowę ^^

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rozebraniu mialem czerwony i mase do niego biały i kolejna masa i czarny rownież masa i naturalnie jeden mostek... wszystko jest idealnie połaczone w poniedzialek bede mial kabel z ebay... zobaczymy czy wyswietli ten tryb, ogolnie obraz jest o niebo lepszy, i wyswietla na te 7...i wiec zobaczymy w poniedzialek jesli sie uruchomi ntsc to rozbiore kabelek i zapodam foty.

 

[ Dodano: 2012-01-21, 20:11 ]

Panowie problem rozwiazany wrzucałem programy na dysk i natrafilem na program o nazwie pal->ntsc odpalilem i uruchomilem tryb ntsc zadzialalo po restarcie konsoli myslalem, ze obraz juz lepszy nie bedzie, a jednak sie myliłem wszystko chodzi w full hd. nie trzeba wcale odpalac orginalnego dasha by zmienic tryb;/ i kabelek zrobilem dobrze :] jesli ktos chce udostepnie programik, a tak ogolnie to skopiowalem go z autoinstalera "puchaty" temat uwazam za zamkniety:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuje owego programika, mnie wystarczy UnleashX i sobie to i wiele innych opcji zmienię w tym dashu bez zbędnych programów :D A jak już to pewnie mowa o Enigmah Video Mode Switcher :)

 

Temat zamykam wedle życzenia :* Więc jeśli ktoś chciałby coś jeszcze dopytać lub jakieś wątpliwości, proszę mi lub jakiemuś moderatorowi dać znać to temat odblokuje.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.