Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

DUMP/WRITE NAND - JTAG TUTORIAL! NAJŁATWIEJSZA METODA!


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Ta, to znowu ja :(

 

Dzisiaj pokaże wam jak zdumpować nand z 360tki, sprawdzić go, zrobić XBR, wgrać, zupdatować do freeboota (ten najnowszy jest obrzydliwy (metro syf)) Więc na swojej pierwszej konsoli zostaje przy starym =D(Na dniach zrobię również dual nand tutorial z kartą pamięci :))

 

Dobra, koniec zbędnego pieprzenia, przejdźmy do rzeczy:

Co potrzebujesz:

-Umieć lutować (DOBRZE, żeby nie zrobić z płyty jesieni średniowiecza xd)

-Przewody; KYNAR lub ten ze Skrętki RJ45 lub telefoniczny (ważne, nie linka, lecz drut!) Ja kupiłem swój w castoramie bodajże, 10metrów, przyda się na przyszłość)

-Flux/kalafonia (ta druga do czyszczenia grota, bardzo ułatwia robotę)

-Diody zenera (1N4148 lub inne, te działają, sprawdzone)

-Rezystory 100ohm (tylko jak używacie LPT!)

-USB Nand flasher (ja kupiłem od NaPek'a z xzone.pl 50-60zyta a umila bardzo sprawę)

-Goldpiny (opcjonalnie)

 

Z softwaru:

-Auto Xbins 2008 (plik czysty, dużo osób tego używa) ( http://www.speedyshare.com/file/5RM7F/xbins.exe )

-FreeBoot ToolBox Maker ( http://www.bestpig.fr/files/freeBOOT_ToolBox_Maker291.exe ), najłatwiejszy sposób na wygenerowanie freeboota.

-Sterowniki do swojego nandflashera

-DlportIO.dll (do nandpro bo będzie błędy wywalać)

-NandPro 2.0e lub b

SOFT Z XBINS:

-XBR3 do swojej płyty głównej (w moim przypadku XENON)

-Flash360

-XexLoader/XexMenu lub coś innego!

 

Lutowanie nandflashera:

 

Najpierw nakładamy trochę fluxu na pady od punktów lutowniczych do SPI, nakładamy również cynę ołowiową.

Kable lutujemy według schematu, flasher najlepiej sobie nakleic na radiator przy pomocy taśmy izolacyjnej.

NIE SPRAWDZAMY POŁĄCZEŃ MIERNIKIEM!

Tutaj parę fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i sam jtag:

Dołączona grafika

 

SCHEMATY:

Jtag xenon + lpt (stara metoda, ja używam metody z diodami, podam ją niżej)

Dołączona grafika

Jtag xenon nowa metoda:

Dołączona grafika

Reszta płyt:

Dołączona grafika

 

Dobra zaczynajmy, pobieramy cały soft, odpalamy nandpro poprzez naciśnięcie na klawiaturze:

Logo windows + R

Ok, wpisz tutaj CMD

Teraz wrzuć nandpro na swój dysk C do folderu nandpro (tam mają być gołe pliki nandpro.exe itd)

Ok, ale jak uruchomić nandpro?

Wklepujemy:

cd c:\nandpro
ok, teraz jesteśmy w folderze nandpro poprzez konsole, podłączamy zasilanie do konsoli, nandflasher na usb i jazda!

Wpisujemy wpierw więc:

nandpro usb: -r16 nanddump1.bin
czekamy aż się zgra (około 4 minut, po lpt będzie szło z 45 minut!)

Powtarzamy dumpowanie, tym razem z nową nazwą.

Gdy zgramy wszystko, czas sprawdzić czy dumpy są w porządku

W tym celu klepiemy w konsole:

fc /b nanddump1.bin nanddump2.bin
Jeśli wszystko jest OK i są takie same, jedziemy dalej, jeśli nie, powtarzamy dumpowanie.

 

WYCIĄGANIE KV I CONFIGU:

KV Najlepiej jest to zrobić z gotowego dumpu, w tym celu klepiemy w konsolę:

nandpro nanddump1.bin: -r16 rawkv.bin 1 1
A teraz config:

nandpro nanddump1.bin: -r16 rawconfig.bin 3de 2

OK, mamy dumpy, kv, config, teraz możemy przygotować XBR

Pobieramy z xbins xbra do swojej płyty, wrzucamy do katalogu nandpro, zmieniamy nazwę na XBR.bin

Teraz trzeba wstrzyknąć w niego nasze KV i CONFIG, robimy to tak:

KV:

nandpro XBR.bin: -w16 rawkv.bin 1 1
CONFIG:

nandpro XBR.bin: -w16 rawconfig.bin 3de 2

OK, obraz XBR GOTOWY! Teraz trzeba go tylko wrzucić na konsolę poprzez:

nandpro usb: -w16 XBR.bin

Teraz odpalamy konsolę, powinniśmy ujrzeć nowy dash, 8955, xbr działa, ok teraz update do freeboota:

 

W TYM MOMENCIE JUŻ MOŻNA ODŁĄCZYĆ CAŁKOWICIE NANDFLASHER/LPT, NIE BĘDZIE ON JUŻ NAM POTRZEBNY

 

Ok, teraz musimy sobie wrzucić na konsolę jakoś xex loadera, najlepiej jest to zrobić po prostu wypalając go na płytkę, odpalamy, instalujemy na HDD.

Teraz odpalamy konsolę ejectem, zobaczymy XELL'a

Linie 04 i 05 tworzą nasz cpu key, np:

04 - XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

05 - YYYYYYYYYYYYYYYYY

to nasz cpu key jest : XXXXXXXXXXXXXXXXXXXYYYYYYYYYYYYYYYYY

Spisujemy go lub robimy fotkę aparatem/telefonem.

 

Teraz czas na przygotowanie freeboota, nasz cpu key, wpisujemy w okno toolbox makera, wybieramy swoją płytę, typ przeróbki, i jak ma nazywać się plik WYJŚĆIOWY, wybieramy tutaj updflash.bin

Klikamy ok, mamy gotowy obraz freeboota.

 

Wrzucamy teraz na swojego pendrive flash360, a do jego folderu nasz updflash.bin z toolboxa, wkładamy pendrive do konsoli, odpalamy na konsoli xex loader, odpalamy flash360.xex

Teraz wybieramy opcję z flashowaniem nandu z updflash.bin, wybieramy żeby NIE zostawiał starego kv i configu, dajemy START (będą jakieś komunikaty, je*ać je:D), flashujemy, gdy dojdzie do końca, wyłączamy konsole (prawdopodobnie się zawiesi, to nic, przytrzymaj power dłużej)

 

Teraz odpalamy konsolkę, i co widzimy? NOWEGO FREEBOOTA!

 

Tutorial by Alex_Xbox, tylko dla XboxArcade.pl

 

(do moda/gangstera, jak możecie to poprawcie formatowanie jak się źle czyta)[/b]

NAPRAWA BGA, TANIO, PRYWATNIE!

JTAG/RGH, TANIO!

KONTAKT: PM!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle tutek pisany pod Xenona, ale widze, że o innych wersjach nie zapomniałeś i reszta procesu przeróbki będzie zgodna z Zephyr/Opus, Falcon, Jasper :(

 

Ogółem tutek czytelny i łatwy w zrozumieniu xd

Tylko jedno pytanie wiesz jak to wykonać na nowszym dashboardzie? Bo to jest do starego dasha Jtagble, a co z tymi nowymi? :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja mam takie pytanko. Po zrobieniu RGH, żeby zaktualizować kernel będę potrzebował ten NAND wyciągany przy robieniu RGH, czy mogę go później wyciągnąć przy pomocy Nand Flasher 360 i zwykłego pendrive'a tak jak to zostało opisane tu: tutorial. Bo CPU Key można łatwo sprawdzić przy uruchamianiu konsoli prawda - jeśli się mylę poprawcie mnie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Chce sie jutro za to zabrać gdyż kupiłem dzis Xenona za przysłowiowe piwko i sie okazało ze Dash to: 2.0.7371.0 więc jeszcze się łapie :) Mam kilka pytań:

jeżeli zamierzam użyć lpt to jakich sterowników mam użyć? czy gdy używam lpt to mam wpisywać w komendach usb? przecież będzie to podłączone pod COM.

Napisałeś że z XBINS mam pobrać XBR3 do mojej konosli jednak nie ma go tam (bądź ja nie potrafie szukać :)). Proszę o link ;)

To w zasadzie wszystko :) Czekam na odp ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.